۱ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۰۱
کد خبرنگار: 2583
کد خبر: 83642571
۰ نفر

برچسب‌ها

انگلیس قوانین مبارزه با تروریسم را سخت‌تر می‌کند

لندن- ایرنا- دولت انگلیس در نظر دارد قوانین جدیدی را در حوزه مبارزه با تروریسم به اجرا بگذارد که براساس آن، افراد متهم، مدت طولانی‌تری را در زندان سپری کرده و تحت نظر دقیق‌تری قرار گیرند.

براساس این طرح، قانون آزادی مشروط و زودهنگام افراد متهم به جرائم تروریستی حذف و به جای آن حداقل ۱۴ سال دوره حبس در نظر گرفته خواهد شد.
در حال حاضر قانونی درباره حداقل دوره حبس افراد متهم به جرائم تروریستی وجود ندارد.  

بوریس جانسون نخست‌وزیر انگلیس پس از حمله تروریستی و مرگبار « لندن بریج» که بر اثر آن دو تن کشته و سه تن دیگر زخمی شدند، خواستار حذف قانون آزادی زودهنگام افراد متهم شد.
آذرماه گذشته فردی با چاقو در نزدیکی «لندن بریج»(پل لندن) به مردم حمله کرد که پلیس با حضور در محل حادثه به سمت ضارب شلیک کرد و او را از پای درآورد.

بر اساس یافته‌های پلیس، ضارب «عقمان خان» نام دارد که پیش‌تر با گروه «المهاجرون» که خطرناک‌ترین گروه افراط‌گرا در انگلیس نامیده می‌شود، در ارتباط بود و قصد داشت در سال ۲۰۰۰ میلادی بازار بورس لندن را بمب‌گذاری کند. او دسامبر(آذر) سال گذشته موفق شد به صورت مشروط و نصب پایبند الکترونیکی (ردیاب) زودتر از موعد آزاد شود.

وزارت کشور انگلیس قصد دارد تا لایحه جدیدی را در زمینه مبارزه با تروریسم اواسط ماه مارس (اسفند) به پارلمان ارائه کند. « پریتی پتل » وزیر کشور انگلیس گفت، دولت ناگزیر است در پی حادثه «لندن بریج» با واقعیت‌های سختی روبرو شود.

براساس گزارش‌های منتشر شده، بخشی از طرح پیشنهادی دولت لندن، شامل استفاده از دستگاه دروغ‌سنج برای ارزیابی دقیق‌ اظهارات افراد متهم است.
در حال حاضر این دستگاه فقط برای جرائم آزار جنسی در انگلیس استفاده می‌شود.

افزایش تعداد ماموران ضد تروریسم، پزشک روان‌شناس و روحانی برای جلوگیری از افراط‌گرایی از دیگر پیشنهادهای طرح یادشده است.
اکنون سطح هشدار امنیتی در انگلیس در مرحله «قابل توجه» قرار دارد. این مرحله به این معناست که احتمال حمله تروریستی قویاً ممکن است.  
2023

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =