دغدغه مالی فدراسیون اسکواش برای اعزام تیم‌های ملی به قهرمانی آسیا

تهران- ایرنا- رییس فدراسیون اسکواش گفت: با توجه به مشکلات مالی برای اعزام تیم‌های ملی مردان و زنان ایران به پیکارهای قهرمانی آسیا به دنبال تامین منابع مالی هستیم.

«مسعود سلیمانی» امروز (سه‌شنبه) در نشست خبری افزود: در ۲ بخش زنان و مردان در رقابت‌های قهرمانی آسیا در کوالالامپور شرکت می‌کنیم و ١٣ نفر از ملی‌پوشان به این مسابقه‌ها اعزام خواهند شد. برای اعزام به این مسابقات بدنبال تامین منابع هستیم و همزمان با برگزاری این رقابت‌ها اجلاس آسیا نیز برپا می شود.

وی اظهار داشت: علاوه بر آن در رقابت‌های میکس فرانسه نیز شرکت خواهیم کرد و ضمن آنکه  «نوید ملک‌ثابت» و «محمدرضا ضیاکاشانی» هفته آینده در مسابقات حرفه‌ای اسکواش گجرات هند شرکت می‌کنند. امتیازات این مسابقات رنگینگی برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا است.

سلیمانی همچنین از آغاز لیگ اسکواش زنان با حمایت موسسه فرهنگی و هنری مهرسان خبر داد و گفت: وجود لیگ برای هر رشته‌ای یک ظرفیت محسوب می‌شود و ١٠ سال است که لیگ بی‌دغدغه‌ای را در اسکواش برگزار می‌کنیم. طی این سال‌ها استقبال خوبی از لیگ اسکواش شد و امروز بیشتر باشگاه‌های ما خصوصی هستند.  ظرفیتی که موسسه مهرسان داشت ایجاد سالن اختصاصی و دیدگاه حرفه‌ای است و ملی‌پوشان را حمایت می‌کند. این باشگاه به اعزام‌های برون مرزی هم فکر می‌کند. این موسسه اولین پردیس فرهنگی و هنری جهان محسوب می‌شود که از اسکواش حمایت می‌کند.

وی با اشاره به تشکیل هیات اسکواش نیروی انتظامی جمهوری اسلامی (ناجا) یادآور شد: تفاهم‌نامه‌ای میان فدراسیون اسکواش و ناجا در چند ماه گذشته امضا شد که این رشته به دلیل ویژگی‌هایی چون نشانه‌گیری، تمرکز، سرعت، چابکی و آمادگی جسمانی بالا مختص ناجا خواهد بود.  سرتیپ «عیدالرضا ناظری» فرمانده نیروی انتظامی کرمان به عنوان نخستین رییس هیات اسکواش ناجا انتخاب شد.

رییس فدراسیون اسکواش ادامه داد: این باشگاه می‌تواند میزبان لیگ‌های برتر، دسته ٢ و یک باشد. همچنین هتل آراز نیز حامی مالی مردان شد و از سه تیم تهران و گیلان و سیستان و بلوچستان حمایت می‌کند تا از کورس رقابت‌ها عقب نیافتد و از ظرفیت‌های دیگر نیز استفاده کنند.

وی خاطر نشان کرد: سهمیه سازمان لیگ در زنان ١٠ نفر و در مردان ١٥ بازیکن است که در هر دوره ٢ بازیکن جواز حضور در هر بازی را دریافت می‌کنند. همچنین تیم مهرسان به لیگ زنان اضافه شد و در جذب بازیکنان محدویتی قایل نشده است و به بازیکنان تیم ملی نیز کمک می‌کند.

سلیمانی همچنین گفت: این فدراسیون ۹۰۰ میلیون تومان بدهی مالیاتی داشت که تقریبا برابر با بودجه یکسال این فدراسیون است. اعتبارات یکسال فدراسیون یک میلیارد و ٢٠٠ میلیون تومان است.  اکنون نیمی از بدهی مالیاتی این فدراسیون بخشیده شد و پرداخت بدهی باقی مانده را قسط‌بندی شد.

وی در بخش دیگری اظهار داشت: بیشتر بازیکنان فعال در اسکواش سرباز هستند و در سال آینده در صورت فراهم شدن شرایط لازم، مشکل اعزام آنان برطرف می‌شود. همچنین اسکواش در نیروی دریایی در حال شکل‌گیری است و در سال آینده رقابت‌های بین‌المللی نیروی دریایی را برگزار می‌کنیم.

رییس فدراسیون اسکواش اضافه کرد: کرسی تحقیقات فدراسیون جهانی و غرب آسیا را در اختیار داریم و کمیته عضویت آسیا نیز دست ایران است که قرار شد سه کشور ازبکستان، قراقستان و قرقیزستان را به غرب آسیا اضافه کنیم. سوریه نیز اعلام کرده که بدنبال راه‌اندازی اسکواش در این کشور است که مقرر شد «مسعود ضیاءالدینی» سرمربی تیم ملی را برای راه‌اندازی این رشته راهی سوریه کنیم.

وی ادامه داد: هر سال قاره آسیا ٢ مربی را در بخش هویت‌بخشی و توسعه اسکواش انتخاب می‌کند. «مجید روحانی» مربی سازنده تیم ملی در گذشته و «پرند دولتی‌زاده» مربی تیم ملی نیز برای این ۲ بخش معرفی شدند و باید دید که آنان به عنوان بهتریم مربیان نیز انتخاب خواهند شد یا خیر.  

سلیمانی اظهار داشت: همچنین در هفته گذشته کمیته پدل به انجمن تبدیل شد و میزبانی مسابقات قهرمانی جهان این رشته را به ایران دادند که در خرداد برگزار می‌شود. علاوه بر آن لیگ راکت بال را در مردان و زنان راه‌اندازی کردیم و امید است لیگ پدل را در سال ٩٩ با حضور باشگاه‌های مطرح تشکیل دهیم.

وی همچنین در خصوص گرفتن حق میزبانی‌ از تیمهای باشگاهی ایران در لیگ قهرمانان فوتبال آسیا گفت: گاهی ورزش متاثر از جریانات سیاسی است. دشمنان حلقه محاصره را برای ایران تنگ می‌کنند و حوادث تلخ را نباید پای ناامنی بگذاریم. ورزش سیاسی نیست و اجتماعی است و برخی از کشورهای بدخواه ایران بدنبال اعمال چنین محدودیت‌هایی برای کشورمان هستند، اما از آن عبور می‌کنیم.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =