حضور آگاهانه و مسوولانه در پای صندوق‌های رای تکلیف است

اراک - ایرنا - نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی گفت: حضور آگاهانه و مسوولانه در پای صندوق‌های رای از هر طیف و با هر سلیقه فکری و سیاسی تکلیف است و باید با مشارکت هدفمند مجلسی منسجم و قدرتمند را رقم زد.

آیت‌الله «قربانعلی دری نجف‌آبادی» روز سه‌شنبه در هفتمین شورای اداری استان مرکزی، افزود: کرسی‌های خانه ملت برآیندی از نمایندگان تمامی اقشار است بنابراین باید همه ملت در این انتخاب مهم مشارکت جدی داشته باشند.

وی اظهار داشت:  جناح‌های سیاسی باید تبلیغات بانشاط  و ترغیب اقشار مختلف را برای شرکت فعالانه در انتخابات دنبال کنند و از تخریب بپرهیزند.

امام جمعه اراک گفت: فرآیند انتخابات در استان مرکزی بقابل قبول است و شواری نگهبان نیز طبق قانون عمل کرده و این نهاد فرادستی با تصمیم حکیمانه تلاش دارد تا مشارکت سیاسی مردم افزایش پیدا کند.

آیت‌الله دری نجف‌آبادی افزود: شرکت همه جناح‌ها در انتخابات موجب مشارکت عزت‌آفرین مردم در پای صندوق‌های رای می‌شودو امید می‌رود مجلسی تشکیل شود که اقتدار ایران اسلامی را به نمایش بگذارد.

وی اظهار داشت: مجلس شورای اسلامی باید تصمیم‌های حکیمانه در موضوعات مهم اتخاذ کند تا از مشکلات مردم بکاهد.

امام جمعه اراک در بخش دیگری از سخنانش با یادآوری حادثه تلخ سقوط هواپیمایی اوکراینی، افزود: این واقعه ناگوار قلب همگان را جریحه‌دار کرد.

آیت الله دری‌ نجف‌آبادی افزود: اقدام تروریستی در شهادت حاج قاسم سلیمانی چهره کریه آمریکا و اسراییل را به جهانیان و آزادی خواهان جهان نشان داد و  اقدام نظامی ایران در حمله به پایگاه  آمریکا در عراق برگ زرینی از حماسه و توانمندی سرزمین اسلامی است چرا که این  اقدام نشان داد کشور عاجز نیست و زمان بزن دررو گذشته است و همه پایگاه‌های آمریکا در منطقه در تیررس قرار دارند.

وی در ادامه گفت: در ایام پیش رو مناسبت‌های دهه مبارک فجر، چهلم شهید حاج قاسم سلیمانی و  انتخابات قرار دارد که با آمادگی حداکثری به استقبال آن‌ها خواهیم رفت.

امام جمعه اراک همچنین از مسوولان استان خواست: مدیریت در بازار نوروز را به صورت جدی مدنظر قرار دهند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی نیز در این نشست گفت: ۳۸ و پنج دهم درصد نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی در مرکز حوزه انتخابیه اراک تایید صلاحیت شده‌اند.

«بهروز اکرمی» افزود: ۴۳درصد از تایید صلاحیت نامزدهای انتخابات مجلس یازدهم در ساوه، ۳۹ درصد در تفرش،  ۳۸ درصددر شازند ،۴۰ درصد در محلات و ۳۸ درصد در خمین بوده‌اند.

وی اظهار داشت: ۴۱ و ۴ دهم درصد نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی استان مرکزی در این مرحله تایید صلاحیت شده‌اند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی گفت: ۲۲ اسفند اعلام قطعی اسامی داوطلبان است تا در رقابت انتخاباتی شرکت کنند و تبلیغات نامزدهای انتخاباتی نیز از ۲۴ تا ۳۰ بهمن‌ماه خواهد بود و اول اسفند ممنوعیت تبلیغات باید رعایت شود.

اکرمی اظهارداشت: انتظار می‌رود که  آیین‌های دهه فجر امسال متفاوت با سال گذشته برگزار شود و کمیته‌ها برنامه‌های خلاقانه داشته باشند.

وی افزود: دیدار با خانواده معظم شهدا باید از سوی مسوولان در ایام الله دهه فجر  دستور کار آنان قرار گیرد.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری مرکزی  در ادامه  اظهار داشت: ۲۰ هزار یتیم در استان مرکزی شناسایی شده  که باید تحت پوشش افراد خیر قرار گیرند و ۳۲ هزار کارمند در  بخش‌های مختلف اشتغال به‌کار دارند که هرکدام با پرداخت ۱۰۰ هزار ریال در ماه می‌توانند حمایت یک فرزند یتیم را متقبل شوند.

اکرمی افزود: کمیته امداد در این طرح تلاش دارد تا از ظرفیت کارمندان برای کمک به ایتام استان استفاده کند.

 مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت:  ۲۶۶ روز  از ایام ۹ ماه پارسال شاخص کیفیت هوا در اراک سالم و پاک بود و تنها ۳۹ روز ناسالم گزارش شد.

«رضا میرزایی» افزود: شمار روزهای ناسالم هوتی اراک در سال ۹۵  معادل ۸۵ روز ، ۹۶ معادل ۵۵ روز  و امسال ۴۰ روز گزارش شده که نشان از روند کاهشی است.

وی اظهار داشت: مدارس اراک در در موج‌های آلودگی امسال  در سایه  بررسی کارشناسان تعطیل اعلام شد تا به دانش‌آموزان آسیب وارد نشود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت: ۱۸۵ واحد کارگاهی غیرمجاز در استان امسال در راستای جلوگیری از آلودگی هوا مهر و موم شده است.

میرزایی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه  ۱۳ بهمن روز تالاب‌ها نامگذاری شده است، افزود: در سال آینده استان مرکزی میزبان برگزاری روز تالاب‌های کشور است.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مرکزی گفت: ۴۵۳ سازمان مردم نهاد در استان تشکیل شده و این خطه در شاخص مذکور سرآمد کشور است.

«احمد سجادی» افزود: مجوز ۱۴۳ سمن از سوی استانداری، ۱۴۳ تشکل مردم نهاد از سوی فرمانداری،  ۱۰۵ سمن از سوی بهزیستی و  ۶۲ سمن از سوی ورزش و جوانان صادرشده است.

وی در ادامه اظهار داشت: استان مرکزی رتبه دوم را  در وقوع حوادث رانندگی دارد که میانگین شمار کشته‌های آن سالانه ۶۰۰ نفر و مجروحان ۱۳ هزار نفر برآورد شده است.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مرکزی در ادامه گفت: ۴۶ میلیارد و ۴۸۰ میلیون ریال امسال برای کاهش و کنترل آسیب‌های اجتماعی در استان به هشت دستگاه اختصاص داده شده است.

یک میلیون ۴۰۰ هزار نفر جمعیت استان مرکزی در ۱۲ شهرستان ساکن هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =