دومین سیل مهربانی همکلاسی‌ها در خراسان جنوبی برگزار شد

بیرجند - ایرنا - دومین سیل مهربانی همکلاسی‌ها روز سه‌شنبه همزمان با سراسر کشور در ۲ هزار و ۷۰۰ آموزشگاه خراسان جنوبی برگزار شد.

رییس سازمان دانش آموزی استان خراسان جنوبی در آیین محوری دومین سیل مهربانی همکلاسی‌ها که در دبستان شاهد پسران بیرجند با حضور جمعی از مسوولان برگزار شد گفت: ۲ هزار و ۷۰۰ جایگاه جمع‌آوری کمک به سیلزدگان در ۱۲ منطقه آموزشی استان به مدت یک هفته ساماندهی شده است.

محمدرضا با اطمینان با بیان اینکه اولین سیل مهربانی همکلاسی‌ها اوایل سال جاری در جریان سیل استان گلستان برگزار شد افزود: در این آیین دبیران، اولیا و دانش آموزان ۱۵۰ میلیون تومان به مناطق سیلزده کمک کردند.

وی گفت: خراسان جنوبی در اولین سیل مهربانی همکلاسی‌ها معین استان گلستان بود که کمک‌های نقدی و غیرنقدی جامعه هدف در کمترین زمان ممکن به این استان ارسال شد.

با اطمینان اظهار داشت: قبل از اولین سیل مهربانی هم ۵۰ هزار پاکت با همکاری جمعیت هلال احمر بین دانش‌آموزان توزیع شد اما در دومین سیل مهربانی همکلاسی‌ها به جز مدارسی که برنامه‌ها به صورت نمادین برگزار می‌شود نظری به توزیع پاکت نخواهد بود.

وی با بیان اینکه جامعه هدف می‌توانند کمک‌های نقدی و غیر نقدی خود را به جایگاه‌های تعبیه شده در مدارس تحویل دهند، تصریح کرد: امیدواریم سیل مهربانی همکلاسی‌ها آلام تعداد زیادی از دانش‌آموزان استان سیستان بلوچستان را تسکین دهد.

رییس سازمان دانش آموزی خراسان جنوبی افزایش مهارت‌های اجتماعی، نوع دوستی، مهارت اجتماعی، همدلی، کمک به دیگران و آشنایی دانش آموزان با انفاق و ایثار را از مهمترین اهداف این آیین بیان کرد.

اکنون ۱۷۵ هزار دانش‌آموز در خراسان جنوبی تحصیل می‌کنند.

اخبار مرتبط