لغو میزبانی تیم‌های ایرانی، سیاسی است

تهران- ایرنا- نمایندگان مجلس شورای اسلامی در تذکرهای جداگانه، تصمیم کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) برای سلب میزبانی تیم‌های فوتبال ایرانی در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا را بازی سیاسی عنوان کردند.

برخی نمایندگان مجلس شورای اسلامی در واکنش به سلب میزبانی نمایندگان فوتبال ایران در لیگ قهرمانان آسیا از سوی AFC در جلسه علنی امروز- سه شنبه- نسبت به سیاسی شدن ورزش تذکر دادند. در این چارچوب، سید حسین نقوی حسینی نماینده ورامین گفت: با مسائل ورزشی ما به ویژه فوتبال برخورد سیاسی می‌شود، جمهوری اسلامی یکی از کشورهای امن و باثبات است و این اتهامات به کشور ما وارد نیست.

وی افزود: «جک استراو» وزیر خارجه پیشین انگلیس زمانی که به تهران آمد [بعدها در یادداشتی نوشت که] فکر می‌کردم به شهر جهان‌سومی می‌روم، اما وقتی وارد تهران شدم، احساس کردم که به مادرید [و آتن]  آمده‌ام.  بنابراین این کشور امن و باثبات است و نباید برخورد سیاسی با مسائل ورزشی شود.

حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین شهر نیز در تذکری در این زمینه گفت: این کار سیاسی است، ایران امن‌ترین نقطه در جهان است و شیطنت عربستان سعودی که "گاو شیرده" آمریکا است، باعث چنین تصمیمی شده است.

وی تاکید کرد: فوتبال‌دوستان مطمئن باشند با اقدامات وزیر امور خارجه و وزیر ورزش و جوانان خواسته آنها به نوعی تامین می‌شود.

کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) روز جمعه- ۲۷ دی‌ماه- اعلام داشت مسابقات لیگ قهرمانان آسیا به میزبانی تیم‌های ایرانی در فصل جدی در کشور بی‌طرف برگزار می‌شود در این راستا روز یکشنبه مدیران عامل چهار باشگاه لیگ برتری (سپاهان، شهرخودرو، استقلال، پرسپولیس) حاضر در لیگ قهرمانان آسیا به همراه مسوولان فدراسیون فوتبال و  معاون وزارت ورزش درباره بحران به وجود آمده تصمیم‌گیری کردند. مهمترین خروجی جلسه مدیران باشگاه‌ها این بوده است که نمایندگان ایران در زمین بی‌طرف مسابقات خود را برگزار نخواهند کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =