پنج داوطلب مجلس خبرگان رهبری در خراسان شمالی تایید شدند

بجنورد- ایرنا- پنج تن از داوطلبان نامزدی در انتخابات میاندوره پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری از حوزه خراسان شمالی، با برگزاری آزمون تخصصی و سنجش توان علمی تایید صلاحیت شدند.

رییس هیات نظارت بر انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و میان‌دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری خراسان شمالی روز سه شنبه با تایید این مطلب به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از مجموع ۳۶ نفری که برای نامزدی در انتخابات مجلس خبرگان رهبری از حوزه این استان نام نویسی کرده بودند ۱۵ نفر طبق بند ب ماده ۳ قانون انتخابات این مجلس موفق به کسب امتیاز لازم در امتحان تخصصی نشدند.

عابدین عابدی‌مقدم افزود: ۱۶ نفر از داوطلبان نیز از ادامه حضور در این عرصه انصراف دادند.

سرپرست دفتر نظارت و بازرسی انتخابات خراسان شمالی اعلام کرد: در نخستین فرصت، نتایج بررسی صلاحیت این داوطلبان توسط فرمانداری ها به آنان اعلام خواهد شد که پس از ابلاغ می توانند نسبت به رای صادره اعتراض کنند که در آن صورت به اعتراض مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

عابدی مقدم افزود: داوطلبان معترض می توانند تا پنجم بهمن اعتراض های خود را تحویل دفتر نظارت و بازرسی انتخابات خراسان شمالی و یا تهران بدهند.

با توجه به درگذشت آیت الله حبیب الله مهمان نواز، نماینده چهار دوره این استان در مجلس خبرگان رهبری در اردیبهشت پارسال، جایگزین وی در انتخابات اسفندماه امسال برگزیده خواهد شد.

استان ۸۶۳ هزار نفری خراسان شمالی دارای چهار کرسی مستقل نمایندگی در مجلس شورای اسلامی است و شهرستان فاروج در این استان نیز با شهرستان قوچان در خراسان رضوی مشترکا یک کرسی نمایندگی در خانه ملت دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =