جشنواره نقاشی و کتابخوانی برای آینده‌سازان

سنندج - ایرنا - مسابقات نقاشی و کتابخوانی در بین دانش‌آموزان بهانه‌ایی شده تا با استفاده از این فرصت آنان را برای ساختن آشیانه‌ای بهتر در آینده سوق داد و هدایت کرد.

مدیرامور شعب بانک مسکن کردستان در این ارتباط به خبرنگار ایرنا گفت: مسابقه نقاشی و کتابخوانی در سطح مدارس ابتدایی استان برگزار می‌شود تا آینده سازان را با ثمره فعالیت‌های بانک مسکن از جمله تامین سرپناه برای آحاد جامعه آشنا کند.

جلال الدین سلیمی با اشاره به اینکه ۸۱ سال از تاسیس (۱۳۱۷) بانک مسکن در کشور می‌گذرد و از سال ۱۳۴۷ (۶۰ سال) نیز در این استان فعالیت خود را آغاز کرده است، اظهار داشت: اداره کل آموزش و پرورش استان همکار بانک مسکن در برگزاری این جشنواره است.

وی اضافه کرد: در این جشنواره دوره خدمتگزاری بانک مسکن به صورت داستانی کوتاه توصیف شده و دانش آموزان با مطالعه این داستان و ترسیم تصویر ذهنی خود از این بانک، با مفاهیم نوع دوستی، خدمتگزاری و همدلی برای ساخت فردایی بهتر برای ایران اسلامی آشنا می‌شوند.

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان نیز در این ارتباط گفت: تاسیس بانک مسکن در راستای خانه دار کردن مردم از اتفاقات بسیار مهم در تقویم این سرزمین به خصوص اقشار کم درآمد جامعه است که نتیجه فعالیت این بانک، ایجاد آرامش و امنیت زیر سقفی، برای تک تک ایرانیان است.

رشید قربانی برگزاری مسابقه کتابخوانی و نقاشی را گامی در تقویت فرهنگ کتابخوانی و خودباوری و ترسیم آینده ای مطمئن و آموزش مفهوم آرامش به همراه اعضای خانواده زیر سقفی مشترک به دانش آموزان اعلام کرد و افزود: این اداره کل به منظور تقدیر از خدمات بانک مسکن و برگزاری این مسابقه برای ارتقای حس مسوولیت پذیری دانش آموزان نهایت تلاش خود را انجام می‌دهد.

دانش آموزان استان می توانند جهت شرکت در مسابقه کتابخوانی و نقاشی گرامیداشت هشتاد و یکمین سالگرد تاسیس بانک مسکن آثار خود را تا پنجم بهمن ماه ۹۸ به روابط عمومی مدیریت شعب استان کردستان ارسال کنند.

حساب پس انداز مسکن جوانان ماهیتا از انواع حساب‌های سپرده سرمایه گذاری کوتاه مدت بوده که دارنده حساب قادر است با رعایت برنامه سپرده گذاری ارایه شده توسط بانک در بلند مدت با شرایط خاص استثنایی از مزایا و تسهیلات ویژه حساب مذکور برخوردار شود.

مدت انتظار در این طرح بین پنج تا ۱۵ سال با نرخ سود تسهیلات ۹ درصد و مدت بازپرداخت حداکثر ۲۰ سال با ۲ روشض روش ساده و پلکانی بازپرداخت اقساط است که هر شخصی که به سن ۱۸ سال تمام رسیده و یا حکم رشد او از سوی دادگاه صادر شده باشد می تواند به نام خود یا کسانی که تحت ولایت و قیومیت او باشند حساب پس انداز مسکن جوانان افتتاح کند.

متقاضیان افتتاح حساب پس انداز مسکن جوانان می توانند سپرده گذاری خود را با واریز حداقل مبلغ ماهیانه (به دفعات یا به صورت یکجا در ابتدای دوره) آغاز کنند.

بانک مسکن در استان کردستان دارای ۲۲ شعبه است که ۱۰ مورد از این شعب در شهر سنندج و ۱۲ شعبه نیز در سایر شهرستان ها به مردم استان کردستان خدمات رسانی می‌کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =