انتقاد عضو شورای شهر همدان از کم توجهی به تامین تجهیزات آتش‌نشانی

همدان- ایرنا- رییس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر همدان با انتقاد از کم توجهی نسبت به تامین تجهیزات مورد نیاز سازمان آتش‌نشانی گفت: برای خرید ماشین‌آلات و تجهیزات این حوزه نباید منتظر وقوع حادثه ناگوار باشیم و سپس اقدام به تامین کنیم.

علی فتحی روز چهارشنبه در کمیسیون خدمات شهری شهرداری همدان با انتقاد از بی توجهی نسبت به خرید نردبان ۵۶ متری آتش نشانی برای ساختمان های بلند مرتبه این شهر، اظهار داشت: متاسفانه با وجود اینکه بارها این نیاز مطرح شده، توجهی برای خرید آن صورت نگرفته است.

وی اضافه کرد: اگر در ساختمان های بلند مرتبه و برج های سطح این شهر آتش سوزی رخ دهد، اطفای حریق از توان آتش نشانی همدان خارج است و فاجعه به بار خواهد آمد.

این عضو شورای اسلامی شهر همدان خاطرنشان کرد: از شهرداری همدان می خواهیم که سال آینده تجهیزات مورد نیاز آتش نشانی با اختصاص بودجه، تامین شود.

فتحی افزود: عمر ناوگان آتش نشانی نیز ۲۳ سال است که بسیار بیش از استانداردهای جهانی بوده و نیاز به خرید ماشین های جدید است.

رییس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر همدان خاطرنشان کرد: عمر استاندار این ماشین ها ۱۵ سال است و اکنون باید فکری به حال وضعیت ناوگان آتش نشانی کرد.

وی بیان کرد: آتش نشانی همدان از ماشین آلات تخصصی هم محروم است و در حوزه پتروشیمی و مواد اسیدی امکان عملیاتی لازم به هنگام وقوع حادثه وجود ندارد.

رییس سازمان آتش‌نشانی همدان نیز در این نشست گفت: این سازمان از لحاظ نیروی انسانی در شرایط خوبی است اما در تجهیزات و امکانات آتش نشانی از شهرهای درجه هفت کشور هم جایگاه کمتری داریم.

محمدرضا بیاناتی افزود: ماشین آلات سازمان نیز با طول عمر ۲۵ سال فعالیت دارند و حتی در یک مورد نیز خودروی عملیاتی استانداری را تحویل گرفتیم که عمر مفید این خودرو نیز به پایان رسیده است.

وی اضافه کرد: میانگین طول عمر ماشین های آتش نشانی ۱۷ سال است و با شرایط موجود مسوولیت ایمنی سطح شهر را نمی توان پذیرفت.

بیاناتی اظهار داشت: در اجرای عملیات در حوزه مواد خطرناک و سمی نیز تجهیزات لازم را نداریم و خرید نردبان ۵۶ متری و ماشین های سنگین مورد نیاز است.

وی با اشاره به اینکه آتش نشانی نباید وارد درآمدزایی شود، گفت: درآمد حاصل شده در این سازمان حتی به اندازه لوحه نوارهای عملیاتی هم نیست.

رییس سازمان آتش نشانی همدان میانگین عملیات های مهم را روزانه ۱۵ حادثه دانست و گفت: بارها مکاتبه های لازم برای تامین تجهیزات مهم نظیر نردبان ۵۶ متری و ماشین آلات سنگین را با وزارت کشور، استانداری، شورا و شهرداری داشته ایم.

وی ایجاد چهار ایستگاه استاندار در مسیرهای مهم همدان را خواستار شد و افزود: شهرداری درصدد ساخت ایستگاه آتش نشانی در مسیر ترانزیتی تهران - کربلا است که بسیاری از دغدغه های این مسیر را حل می کند.

رییس شورای اسلامی شهر همدان نیز با انتقاد از بی توجهی ها نسبت به خرید تجهیزات مورد نیاز آتش نشانی در سال های اخیر گفت: بارها برای خرید نردبان ۵۶ متری تاکید کردیم اما توجهی نشد.

کامران گردان افزود: زمانیکه به خرید این نردبان اصرار داشتیم، قیمت آن یک میلیارد تومان بود اما اکنون به ۲۵ میلیارد تومان افزایش یافته است.

وی خاطرنشان کرد: این بی توجهی ها به طور قطع فاجعه به بار خواهد آورد و امیدواریم هرچه سریعتر تجهیزات مورد اشاره خریداری شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =