صرفه‌جویی ٨٤ میلیون لیتری بنزین با افتتاح آزادراه تهران- شمال 

تهران- ایرنا- رییس بنیاد مستضعفان گفت: افتتاح قطعه یک آزادراه تهران- شمال و کاهش مسیر باعث صرفه‌جویی سالانه ٨٤ میلیون لیتر بنزین می‌شود.

«پرویز فتاح» روز سه شنبه و پس از بازدید از روند ساخت و تکمیل قطعه یک آزادراه تهران- شمال، خبر از افتتاح این آزادراه در بهمن ماه داد و گفت: مشارکت، یکپارچگی و همراهی دولت و بنیاد مستضعفان باعث شد تا امروز خبر افتتاح ٣٢ کیلومتر از آزادراه تهران- شمال را بدهیم.

وی ادامه داد: تا سال ١٣٩٣منطقه یک حدود ۱۷ درصد رشد داشت اما دولت تدبیر و امید به تعهدات خود عمل کرد و این پروژه، به سرعت پیشرفت مناسبی پیدا کرد.

 فتاح با اعلام اینکه در منطقه یک حدود ۵ هزار نفر مشغول به کار شده و ۱۷ پیمانکار به کار گرفته شدند، گفت: مدل جدیدی از راهسازی و استانداردهای بین‌المللی در این آزادراه به نمایش گذاشته شد.

وی با بیان اینکه ۱۰۰درصد ساخت ابنیه در منطقه یک به پایان رسیده است، گفت: خط‌کشی و نورپردازی هم انجام می‌شود و هر زمان که دولت تصمیم بگیرد ما آماده افتتاح هستیم.

فتاح ادامه داد: همچنین ۵۰ درصد منطقه ۲ آزاد راه نیز تا اوایل سال ۱۴۰۰ افتتاح می‌شود و عبور یکطرفه از منطقه دو آزاد راه خواهیم داشت، ضمن آنکه از محور چالوس هم کمک می‌گیریم.

رییس بنیاد مستضعفان تاکید کرد: از امروز پیمانکاران منطقه یک به منطقه ۲ منتقل می‌شوند تا کار با سرعت انجام شود.

وی ادامه داد: بنیاد ۵۰ درصد سرمایه‌گذاری در آزادراه را برعهده دارد، دولت هم به تعهدات خود عمل کرده است ضمن آنکه بخشی از سرمایه‌گذاری بنیاد از محل عوارض خواهد بود که هر میزان درآمد از این محل به مناطق محروم اختصاص می‌یابد.

فتاح با بیان اینکه برای تکمیل ۵۰ درصد منطقه ۲ آزاد راه تهران ـ شمال دو هزار میلیارد تومان اعتبار لازم است، گفت: برای تهیه سیمان، فولاد و... از تولیدات بنیاد استفاده می‌کنیم. همچنین توافق ما با پیمانکاران به صورت پرداخت نقدی یا ارایه ملک است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha