۱ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۵۸
کد خبرنگار: 936
کد خبر: 83642327
۰ نفر

برچسب‌ها

سامانه بارش‌زا در استان اصفهان فعال می‌شود

اصفهان- ایرنا- اداره کل هواشناسی استان اصفهان روز سه‌شنبه با صدور اطلاعیه‌ای نسبت به آغاز فعالیت سامانه بارش‌زا،  بارش‌ برف و باران،  کاهش دما و مه آلودگی از روز چهارشنبه تا پنجشنبه در این استان هشدار داد.

در اطلاعیه هواشناسی اصفهان آمده است: با توجه به فعالیت سامانه بارش‌زا بر روی استان از روز چهارشنبه تا اواسط روز پنجشنبه، بارش‌ برف و باران، مه آلودگی و کاهش دما در بیشتر مناطق استان و احتمال بارش برف در ارتفاعات پیش‌بینی می‌شود.

در این اطلاعیه افزوده شده است: شدت فعالیت سامانه بارش‌زا از روز چهارشنبه تا اواسط روز پنجشنبه در بیشتر مناطق استان بویژه نواحی غرب و شمال استان  و شدت آن در ساعات عصر و شب خواهد بود.

هواشناسی اصفهان در این اطلاعیه از رانندگان وسایط نقلیه خواست تا با توجه به پیش‌بینی بارش برف در مسیرهای کوهستانی و سردسیر، تجهیزات زمستانی بویژه زنجیر چرخ به همراه داشته باشند.

کارشناس مسوول پیش بینی اداره کل هواشناسی استان اصفهان در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت:بررسی نقشه‌های هواشناسی بیانگر گذر موج ناپایدار ضعیف از مناطق شمالی و شرقی برای امروز و نفوذ سامانه‌ بارشی از روز چهارشنبه از غرب به استان است.

حجت الله علی عسگریان بیان کرد: وضعیت جوی امروز در بیشتر مناطق استان بصورت کمی ابری گاهی افزایش ابر و وزش باد در نواحی شرقی و شمالی  بارش پراکنده برف و باران پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: وضعیت جوی در بیشتر مناطق استان از روز چهارشنبه (فردا)  تا اواسط روز پنجشنبه نیمه ابری تا ابری و بارش برف و باران بویژه در مناطق غرب و جنوب استان پیش‌بینی می‌شود و شدت فعالیت بارشی سامانه از عصر چهارشنبه تا اوایل وقت روز پنجشنبه  و وزش باد به نسبت شدید تا شدید برای روز پنجشنبه خواهد بود.

 وی ادامه داد: در ۲۴ ساعت گذشته، کمینه دمای هوای مرکز استان سه درجه سانتیگراد زیر صفر و بیشینه دمای آن ۱۲ درجه سانتیگراد بود.

علی عسگریان اضافه کرد: بویین و میاندشت با کمینه ۱۶ درجه سانتیگراد زیر صفر، سردترین و زرین شهر با حداکثر دمای ۱۲ درجه سانتیگراد، گرمترین نقاط استان گزارش شده است.

کارشناس مسوول پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان اصفهان برای کلانشهر اصفهان در روز چهارشنبه(فردا)، هوای نیمه ابری تا ابری و غبارصبحگاهی گاهی وزش باد و از بعدازظهر بارش باران وبرف و برای روز پنجشنبه، هوای نیمه ابری تا ابری، مه صبحگاهی، گاهی وزش باد به نسبت شدید و بارش پراکنده در اوایل روز پیش‌بینی کرد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =