فضای رقابتی جناح‌های سیاسی در برخی حوزه‌های انتخابیه استان مرکزی حکمفرما نیست

اراک - ایرنا - استاندار مرکزی گفت: فضای رقابت جناح‌های سیاسی در برخی حوزه‌های انتخابیه استان با توجه به یازدهمین دوره انتخابات خانه ملت، حکمفرما نیست.

سید«علی آقازاده» روز سه‌شنبه در هفتمین شورای اداری استان مرکزی، افزود: استان مرکزی شرایط خوبی را در مناسبات انتخاباتی دارد اما ،امکان رقابت جناح‌های سیاسی در تعدادی از حوزه انتخابیه استان مرکزی نیازمند تقویت است و همه باید بکوشند تا مشارکت سیاسی درحد انتظار رقم بخورد.

وی اظهار داشت: فضای انتخاباتی باید به گونه‌ای نشاط یابد که تمام سلایق و نحله‌های فکری و سیاسی امکان حضور در عرصه انتخاب شوندگی و انتخاب کردن را داشته باشند و رقابت تنگاتنگ و پر شور رقم بخورد.

استاندار مرکزی گفت: شرایط در تعدادی از استان های کشور به گونه‌ای است که دایره رقابت محدود انتخاباتی وجود دارد اما شرایط استان مرکزی در این بخش نسبت به برخی استان ها مطلوب تر است.

آقازاده افزود:  امید می‌رود در روزهای باقی تا مهلت قانونی تایید صلاحیت‌ها در چارچوب قانون، افرادی که صلاحیت آنان تایید نشده بررسی مجدد شوند و با بازگشتشان به گردونه انتخابات زمینه رقابت مناسب‌تر سیاسی فراهم آید.

وی اظهار داشت: بیش از یک‌هزار صندوق برای برگزاری یازدهمین دوره انتخابات مجلس شوری اسلامی در استان پیش‌بینی شده که شمار صندوق‌ها نسبت به دوره قبل افزایش دارد.

استاندار مرکزی در بخش دیگری از سخنانش به بازداشت یکی از مدیران کل استان مرکزی در چند روز اخیر اشاره کرد و گفت: شماری سایت جعلی، در فضای مجازی هر آنچه خواستند، گفتند و عده ای بدون هویت هرزچندگاهی سربلند می‌کنند و عملکرد مسوولان، نظام و ادارات را زیرسوال می‌برند و تمام هدف آنان ناامید کردن مردم است.

آقازاده اظهار داشت: یک سایت در مورد مساله دستگیری مدیرکل یکی از دستگاه‌های اجرایی استان مدعی شده بود که « فشار می‌آورند تا این مدیرکل آزاد شود»، قصد داشتم پاسخ دهم اما بیان این مساله از تریبون مجلس شورای اسلامی قابل پذیرش نیست.

استاندار مرکزی توضیح داد: در یکی از نشست های شورای تامین استان تصمیم گرفته شد مدیرکل بازداشتی برای موضوع تنظیم بازار از بازداشت خارج شود و در این نشست هیچ فشاری نبود و مصوبه این نهاد قانونی موجود است و مذاکرات این شورا ثبت شده و کسی برای بازگشت مدیرکل اصرار نداشت و تنها یک پیشنهاد بود.

استاندار مرکزی گفت: مدیرکل حقوقی وزارت صمت نیز پیگیر این مساله بود تا مدیرکل از بازداشت خارج و تکلیف سرپرستی سازمان صمت استان مشخص شود اما در تمامی این موضوعات هرگز فشاری اعمال نشد.

آقازاده افزود: موضوعیت پرونده این مدیرکل و اتهامات درحال بررسی است و رییس جمهوری و وزیر صمت نیز از آن اطلاع دارند.

استاندار مرکزی گفت: اجازه بهره‌برداری سوء سیاسی در آستانه انتخابات داده نمی‌شود و هرچند دولت قوت و ضعف هایی دارد ولی نباید در انتخابات از این اتفاقات بهره‌برداری سیاسی شود.

آقازاده در بخش دیگری از اظهاراتش افزود: بر سر مقوله آلودگی هوای اراک از احساسات مردم سوء استفاده شد و کلیپی در این باره تهیه شده است که واقعیت ندارد.

وی اظهار داشت: مردم آگاه باشند اکنون زمان ارزیابی عملکرد دولت نیست، زمان ارزیابی مجلس شورای اسلامی است و باید گفت مشکلات مردم را حل کنید نه اینکه چماق برسر دولت بکوبید و این گونه اقدامات مورد رضایت مقام معظم رهبری نیست.

استاندار مرکزی گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی بارها تاکید داشته‌اند که  از همه دولت‌ها حمایت شود.

آقازاده افزود: برخی کانال‌های جعلی در فضای مجازی تشکیل شده‌اند تا افراد را بکوبند اما مردم ما به هوش هستند و این افراد هرگز به اهداف شوم خود نمی‌رسند.

وی اظهار داشت: پیگیری برای روشن شدن موضوع دستگیری یکی از مدیران کل استان در حال انجام است و اجازه سیاه‌نمایی داده نمی شود.

آقازاده در بخش دیگری سخنانش ادامه داد: ۸۳۸ میلیون دلار صادرات غیرنفتی در دی‌ماه امسال از استان انجام شده که ۲ درصد رشد نسبت به پارسال دارد.

وی اظهار داشت: صادرات امسال از نظر وزن ۲۳ درصد رشد داشته و تراز تجاری نیز ۲ برابر افزایش داشته است.

یک میلیون ۴۰۰ هزار نفر جمعیت استان مرکزی در ۱۲ شهرستان استان مرکزی ساکن هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =