سهم شهرداری‌ها و دولت در لایحه مالیات بر ارزش افزوده مساوی شد

تهران - ایرنا- رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران گفت: با رای نمایندگان مجلس شورای اسلامی سهم شهرداری‌ها و دولت در لایحه مالیات بر ارزش افزوده مساوی شد.

«مرتضی الویری»  که در حال حاضر ریاست شورایعالی استان‌ها را هم بر عهده دارد، روز سه شنبه در جریان یکصد و نود و دومین جلسه شورا، با بیان اینکه خبر خوشی برای شهرداری های سراسر کشور دارد، اظهار داشت: ماده ۴۱ لایحه مالیات بر ارزش افزوده، سهم شهرداری ها و دهیاری ها را مشخص می‌کند که امروز این ماده در صحن مجلس شورای تصویب شد.

وی افزود: تاکنون و طبق روال از ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده، پنج درصد در اختیار دولت و سه درصد در اختیار مدیریت شهری قرار می‌گرفت.

الویری تاکید کرد: پیشنهاد شده بود در جهت افزایش درآمدهای پایدار شهرداری ها سهم شهرداری به ۵۰ درصد برسد و به دلیل اینکه احتمال می رفت این پیشنهاد مغایر برنامه ششم توسعه باشد، احتیاج به دو سوم رأی نمایندگان مجلس داشتیم که با رایزنی های گسترده ای و تأکید بر اهمیت مدیریت شهری، امروز پس از تلاش و پیگیری ها، دو سوم نمایندگان مجلس به افزایش شهرداری ها و برابری سهم دولت و شهرداری رأی دادند.

«محسن هاشمی» رئیس شورای اسلامی شهر تهران هم گفت: درآمد شهرداری ها از محل مالیات بر ارزش افزوده در حال حاضر یکی از مهمترین منابع درآمدی نقد و پایدار مدیریت شهری است .

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =