۷۰ پروژه صنعت برق در خراسان شمالی آماده بهره‌برداری شد

بجنورد- ایرنا- مدیرعامل شرکت توزیع برق خراسان شمالی گفت: همزمان با چهل و یکمین دهه فجر انقلاب اسلامی، ۷۰ پروژه صنعت برق در این استان به بهره‌برداری می‌رسد.

مهندس علیرضا صبوری روز سه شنبه به ایرنا اظهار داشت: برای اجرای این پروژه ها ۵۴۲ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

وی افزود: بیشترین تعداد پروژه با ۱۴ مورد در شهرستان اسفراین به بهره برداری خواهد رسید و ۹ پروژه در بجنورد، ۱۰ پروژه در شیروان، هشت پروژه در مانه و سملقان، هفت پروژه در جاجرم، ۹ پروژه در گرمه، ۹ پروژه در راز و جرگلان و چهار پروژه در شهرستان فاروج است.

وی ساخت پست، ساخت شبکه و نصب یا تقویت ترانس، تامین و بهبود روشنایی معابر، اصلاح و سرویس و نوسازی شبکه، نصب کلید اتوماسیون، نصب بیسیم و تجهیزات رادیویی، جابجایی شبکه و ساخت ساختمان اداری، سوله و انبار را از جمله پروژه های قابل افتتاح در ایام دهه فجر عنوان کرد.

صبوری تامین برق پایدار، مطمئن و مستمر، کاهش افت ولتاژ و خاموشی ها و افزایش رضایتمندی مشترکان را مهم ترین نتایج اجرای این پروژه ها ذکر کرد و گفت: به این ترتیب علاوه بر تامین برق مشترکان جدید و رفع مسائل حوزه برق برخی مشترکان قدیمی، رونق صنعت و کشاورزی و دامپروری استان را به واسطه تامین برق مراکز صنعتی، معدنی و دامپروری شاهد خواهیم بود.

این شرکت ۳۵۳ هزار و ۶۹۸ مشترک دارد که از این تعداد ۸۴ درصد مشترکان بخش خانگی، ۴ درصد ادارات و دستگاه‌های خدمات رسان، یک درصد کشاورزی، کمتر از یک درصد صنعتی و ۱۰ درصد سایر مصارف است.

خراسان شمالی ۸۶۳ هزار نفر جمعیت دارد که ۴۴ درصد آنان در روستاها سکونت دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =