زنگ سیل مهربانی در مدارس اصفهان نواخته شد

اصفهان- ایرنا- آیین نمادین زنگ سیل مهربانی در راستای جمع‌آوری کمک‌های فرهنگیان و دانش‌آموزان اصفهانی برای سیل‌زدگان سیستان و بلوچستان روز سه‌شنبه در دبیرستان دخترانه طاهرزاده این شهر برگزار شد.

رییس اداره پشتیبانی اداره‌کل آموزش و پرورش اصفهان در حاشیه این آیین به ایرنا گفت: پایگاه‌های جمع‌آوری کمک‌های نقدی و غیرنقدی با هدف یاری رساندن به مردم سیل‌زده استان سیستان و بلوچستان در تمامی مدارس استان دایر شده است.

اکبر بیات افزود: با توجه به اینکه ۱۱ منطقه استان سیستان و بلوچستان با مشکلات شدید ناشی از سیل روبه‌رو شد، اصفهان به عنوان استان معین برای ارسال کمک های مردمی و رسیدگی به مردم شهرستان‌های سرباز و نیک‌شهر انتخاب شده است.

وی بیان کرد: بر این اساس کمک‌های جمع‌آوری شده از سوی دانش‌آموزان و فرهنگیان استان اصفهان در ۲ نوبت به تاریخ هشتم و بیستم بهمن‌ماه به آن مناطق فرستاده خواهد شد.

رییس اداره پشتیبانی اداره‌کل آموزش و پرورش اصفهان اضافه کرد: کمک‌های غیرنقدی شامل پوشاک، لوازم التحریر، پتو، کنسرو، آب معدنی و دیگر مواد خوراکی با ارزش بیش از ۲ هزار میلیون ریال از سوی فرهنگیان و دانش‌آموزان این استان تا کنون جمع آوری شده است.

وی یادآور شد: استان اصفهان نزدیک به ۹۰۰ هزار دانش‌آموز در دوره‌های تحصیلی گوناگون در پنج هزار و ۳۰۰ آموزشگاه دارد که در همه حوادث این جامعه فرهنگی و دانش‌آموزی استقبال خوب و چشمگیری در اهدای کمک‌های نقدی و غیرنقدی به هموطنان داشته‌اند.

پیش‌تر ۲۲ کامیون کمک‌های اهدایی مردم این استان شامل آب معدنی، پتو، مواد غذایی، مواد شوینده و پوشاک بود که با همکاری جامعه ورزشی، بسیج، هلال احمر و کمیته امداد امام خمینی (ره) جمع‌آوری و به مناطق سیل‌زده سیستان و بلوچستان فرستاده شده بود.

بارندگی‌های سیل‌آسا از ۲۰ تا ۲۲ دی‌ماه در نیمه جنوبی کشور به ویژه سیستان و بلوچستان، موجب بروز سیل و قطع راه ارتباطی بسیاری از روستاهای این استان شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =