ایران، قهرمان رقابت‌های زورخانه‌ای میل و چرخ تیز جهان

بجنورد- ایرنا- ورزشکاران ایرانی در رقابت‌های رشته چرخ تیز و میل‌بازی سومین دوره مسابقات جهانی ورزش‌های زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی، که در بجنورد برگزار می‌شود، عنوان قهرمانی را کسب کردند.

در دومین روز این مسابقات که سه‌شنبه در سالن ورزشی سالوک دانشگاه دولتی بجنورد پیگیری شد، ورزشکاران در مهارت های انفرادی زورخانه ای به رقابت پرداختند که در پایان محمدرضا ابوالحسنی از ایران با ۴۲۲ امتیاز در رشته چرخ تیز اول شد و پژمان سکونتی با ۷۹۸ امتیاز عنوان نخست رشته میل بازی را از آن خود کرد.

در رشته چرخ تیز جابر صبری از عراق با ۳۶۹ امتیاز نایب قهرمان شد و اورخان میرزه خانلراف از آذربایجان و کیزا لوبه آ از اوگاندا با ۲۸۷ امتیاز به صورت مشترک در رده سوم قرار گرفتند.  

در رشته میل بازی نیز پس از قهرمان ایرانی، عامر ابراهیم حسین از عراق با ۳۷۹ امتیاز نایب قهرمان شد و خیام اروجو از آذربایجان با ۲۵۳ امتیاز در جایگاه سوم قرار گرفت.

مسابقات ورزش های زورخانه ای امروز با پیکار مدعیان قهرمانی جهان در رشته مهارت های فردی شامل کباده و میل گیری سنگین پیگیری می شود.

لهستان، استونی، ترکیه، قبرس، مجارستان، کره جنوبی، اوکراین، آذربایجان، بنگلادش، هندوستان، اندونزی، قزاقستان، تاجیکستان، ازبکستان، عراق، افغانستان، تانزانیا، اوگاندا، زیمباوه و کامرون کشورهایی هستند که در این مسابقات شرکت کننده دارند.

سومین دوره مسابقات جهانی ورزش‌های زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی، با حضور ۱۰۰ ورزشکار از ۲۱ کشور در بجنورد، مرکز استان خراسان شمالی، در حال برگزاری است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =