القبس:نظامیان آمریکایی مجروح عین الاسد در کویت درمان شدند

تهران – ایرنا – روزنامه کویتی «القبس» روز سه شنبه فاش کرد که شانزده نظامی آمریکایی پس از آنکه در نتیجه حمله موشکی ایران علیه پایگاه «عین الاسد» به شدت مجروح و یا دچار سوختگی شده اند در یکی از بیمارستان های کویت تحت درمان قرار گرفته اند.

القبس به نقل از منابع آگاه خود افزود: نیروهای مجروح آمریکایی تحت تدابیر شدید امنیتی توسط یک هواپیمای نظامی مجهز از عراق به پایگاه هوایی «احمد الجابر» منتقل شدند.

بر اساس این گزارش، آنها در ابتدای امر به بیمارستان نظامی ویژه نیروهای آمریکایی واقع در اردوگاه «عریفجان» انتقال یافتند و در همان جا عمل جراحی فوری بر روی آنها صورت گرفت و همچنان در بخش مراقبت های ویژه قرار دارند.

القبس توضیح داد: مجروحان تحت نظارت کادر پزشکی آمریکایی مشغول فعالیت در بیمارستان نظامی ویژه نیروهای آمریکایی در کویت قرار دارند.
این امر دروغ دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا و دولت متبوع وی را برملا کرد زیرا آنها مدعی شدند که در اثر حمله موشکی ایران به پایگاه عین الاسد که ویرانی گسترده ای برجا گذاشت، هیچ یک از نیروهای آمریکایی مورد اصابت قرار نگرفتند.

وزارت دفاع امریکا (پنتاگون) چند روز بعد از حمله ۱۸ دی ماه ایران به دو پایگاه امریکایی در عراق یکی در جنوب و دیگری در شمال (اربیل) اعتراف کرد که ۱۱ نفر از نیروهای نظامی این کشور مجروح شده اند.

اکنون روشن شده است که این وزارتخانه با پنهانکاری ضمن اعلام دیرهنگام مجروحان آمار آنها را نیز پایین اعلام کرده و به جای ۱۶ نیروی نظامی ۱۱ نفر اعلام کرده است.

سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس به همراه چهار تن از همرزمانش و ابومهدی المهندس معاون فرمانده الحشد الشعبی با شماری از یارانش در بامداد جمعه ۱۳ دی ماه ۹۸ در اثر حمله موشکی بالگردهای آمریکایی به دستور شخص ترامپ در جاده فرودگاه بغداد به شهادت رسیدند.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به دنبال این اقدام تروریستی آمریکا بامداد چهارشنبه ۱۸ دی ‌ماه با شلیک چند فروند موشک بالستیک به سمت پایگاه عین‌الاسد آمریکا واقع در استان الانبار عراق آن را در هم کوبید. ۸۷

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =