۱ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۱۰
کد خبرنگار: 864
کد خبر: 83642218
۰ نفر

برچسب‌ها

مصرف گاز طبیعی در استان مرکزی ۶ درصد افزایش یافت

اراک - ایرنا - مدیرعامل شرکت گاز استان مرکزی گفت: مصرف گاز طبیعی در این استان در سال‌جاری نسبت به مدت مشابه قبل ۶ درصد افزایش دارد پنج میلیارد و ۶ میلیون متر مکعب مصرف در بخش‌های تجاری ، صنعتی و خانگی این استان ثبت شده است.

«محمدرضا سمیعی» روز سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: میزان مصرف گاز طبیعی در مدت مشابه پارسال چهار میلیارد و ۷۳۴ میلیون متر مکعب بود و بیشترین افزایش مصرف گاز در سال‌جاری در فصول سرد رقم خورده است.

وی از افزایش ۳۰ درصدی مصرف گاز طبیعی در روزهای سرد امسال خبرداد و گفت: مصرف گازطبیعی در استان با کاهش دمای هوا و ریزش هوای سرد از ۱۶ میلیون متر مکعب در روزهای عادی به ۲۰ میلیون متر مکعب در روزهای اخیر افزایش یافته‌است.

مدیرعامل شرکت گاز استان مرکزی ادامه داد: بیشترین افزایش مصرف گاز طبیعی در استان مرکزی در روزهای اخیر مربوط در بخش خانگی بوده است.

سمیعی از مردم خواست با بهره‌گیری از درزگیر برای پنجره‌ها، عایق‌بندی لوله‌ها و مخزن موتورخانه‌ها، خاموش کردن بخاری در اتاق های بدون استفاده، حذف استفاده از شومینه به دلیل مصرف بالای انرژی و بازدهی کم، استفاده از پرده‌های ضخیم و تنظیم درجه حرارت خانه بین ۱۸ تا ۲۱ درجه سانتیگراد صرفه‌جویی در مصرف گاز برای بهره‌مندی سایر هموطنان از این نعمت را در دستور کار خود قرار دهند.

وی گفت: ۱۰۰ درصد شهرها و بیش از ۹۸ درصد روستاهای استان مرکزی از نعمت گاز طبیعی برخوردار هستند و چند طرح گازرسانی روستایی در این استان همزمان با دهه مبارک فجر امسال آماده بهره‌برداری است.

۵۵۰هزار مشترک گاز طبیعی در استان مرکزی وجود دارد.

استان مرکزی با مساحتی معادل ۲۹ هزار و ۵۳۰ کیلومتر مربع حدود یک و ۸۲ صدم درصد از مساحت کل کشور را به خود اختصاص داده و بر اساس آخرین تقسیمات کشوری، این استان دارای ۱۲ شهرستان، ۲۳ بخش، ۳۲ شهر، ۶۶ دهستان، یک هزار و ۳۹۴ آبادی دارای سکنه است.
بیش از ۲ هزار و ۸۰۰ واحد صنعتی در نقاط مختلف استان مرکزی فعالیت می‌کنند که ۲ هزار واحد آن، در زمره صنایع کوچک و متوسط قرار دارند.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =