راهبرد خبرگزاری جمهوری اسلامی تداوم راه شهدا است

کرمان - ایرنا - مدیرعامل سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی گفت: راهبرد ایرنا ،ادامه دادن راه شهیدان و معرفی جامع شهدا به ویژه سردار سلیمانی تعریف شده است.

سیدضیاء هاشمی روز سه‌شنبه در گلزار شهدای کرمان در جمع خبرنگاران افزود: شهدای ما جان خود را تقدیم کردند که آرمان ها، راه و ملت ما برقرار بمانند لذا ضرورت دارد معرفی صحیحی از این آرمان ها داشته باشیم.

وی ادامه داد: همانگونه که در تشییع پیکر مطهر سپهبد سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در ایران، عراق و استان های خوزستان، تهران، مشهد، قم و کرمان دیدیم، سردار سلیمانی به همه ملت تعلق داشت و هیچ دسته و گروهی وجود ندارد که خود را از ایشان جدا بداند لذا به عنوان رسانه وظیفه داریم این سرمایه بزرگ معنوی، فرهنگی و اجتماعی را معرفی کنیم و پاس بداریم.

وی با بیان اینکه سپهبد شهید سلیمانی در تاریخ نظام جمهوری اسلامی و ملت ایران ماندگار شد اظهار داشت: حاج قاسم نه تنها در شهادت بلکه در دوران حیات چهره ای محبوب و بی نظیری بود.

مدیرعامل سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی ادامه داد: حاج قاسم چهره ای برجسته در جهاد و فداکاری، دفاع مقدس و پس از آن، در مبارزه با تروریسم و مدیریت و فرماندهی نیروها بود و ایشان را به عنوان چهره ای بی نظیر در موضع خود می شناختیم لذا از دست دادن ایشان برای ما داغی بزرگ بود.

وی تصریح کرد: داغ و سوزی را که از زمان از دست دادن حاج قاسم داشتیم، با ما خواهد ماند و امروز نفرتی که مردم ما نسبت به قاتلان حاج قاسم دارند، همان نفرتی است که به یزیدیان داشته و دارند.

هاشمی با تاکید بر اینکه شهادت حاج قاسم موجب فراموش شدن راه ایشان نمی شود و این همان راه فداکاری و پایمردی بر ارزش ها و اصول ایمانی است افزود: راه شهیدان و انقلاب اسلامی ما با شهادت سپهبد سلیمانی پررنگ تر می شود و شهادت ایشان تزریق خون به روح جامعه بود.

وی عنوان کرد: اگرچه سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی کرمانی و افتخاری برای این خطه است اما به یک گروه تعلق ندارد و افتخاری برای همه ایرانیان از هر گروه و مجموعه ای است زیرا راه ایشان فراتر از محدوده های جغرافیایی قرار دارد و همه ما نیاز به شناسایی این راه داریم.

مدیرعامل سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی بیان داشت: همانطور که حیات و مجاهدت ایشان موجب امنیت در کشور بود، شهادت سردار سلیمانی نیز موجب وحدت در کشور ما شد و حاج قاسم به عنوان یک چهره محبوب و کم نظیر در دوران حیات خود به ایران و انقلاب خدمت کرد و شهادت ایشان در راه اسلام خدمتی بزرگ به کشور بود.

وی با بیان اینکه شهادت حاج قاسم سلیمانی جایگاهی کمتر از حیات و فرماندهی ایشان نداشت لذا باید راه آن به درستی شناسایی شود گفت: برای ما افتخاری بود که ۲ هفته پس از شهادت ایشان توفیق زیارت و حضور در مرقدشان را داشتیم.

مدیرعامل و مدیران ستادی ایرنا طی این سفر دیدار با امام جمعه و استاندار کرمان را در دستور کار خود دارند.

نشست با روابط عمومی ادارات و نهادها، نشست با روسای دانشگاه ها و حضور در شورای اطلاع رسانی از دیگر برنامه های سفر دو روزه مدیرعامل ایرنا به استان کرمان است.

برخی از مدیران کل استان کرمان، سید ضیا هاشمی مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی را در آیین ادای احترام به روح مطهر شهدا همراهی کردند.

مدیرعامل ایرنا شب گذشته از طریق فرودگاه بین المللی آیت الله هاشمی رفسنجانی با استقبال جمعی از مسئولان استانی وارد کرمان شد.

سردار سپهبد شهید «قاسم سلیمانی» فرمانده قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به همراه «ابو مهدی مهندس» جانشین فرمانده الحشد الشعبی و جمعی از همراهان، بامداد روز جمعه ۱۳ دی سال جاری زمانی که با ۲ خودرو از فروگاه بین‌المللی بغداد خارج شدند، توسط نیروهای تجاوزگر آمریکا هدف قرار گرفتند و هر ۲ شهید شدند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • IR ۱۲:۰۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۱
    0 0
    بوظیفه عمل کنید و شهدا را خرج نکنید. از شهدا قدردانی کنید به بازماندگانشان برسید ولی شهدا بازی نکنید.