۱۷ طرح اقتصاد مقاومتی در استان اردبیل عملیاتی شد

اردبیل - ایرنا - معاون برنامه و بودجه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل گفت: ۱۷ طرح اقتصاد مقاومتی در شهرهای مختلف این استان در حال اجراست.

محمد حسینقلی‌زاده روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: در این چارچوب بخش کشاورزی چهار طرح ، گردشگری ۶ طرح ، جهاد دانشگاهی ۲ طرح و علوم پزشکی ، شهرک‌های صنعتی ، اقتصاد و دارایی ، صنعت و معدن  و راه و شهرسازی نیز هرکدام یک طرح را اجرا می‌کنند. 

وی بیان‌کرد: با ثبت این طرح‌های اقتصاد مقاومتی در سامانه تعریف شده بطور دقیق رصد می‌شود و  این استان اردبیل جایگاه اول کشوری را در تصویب و اجرای پروژه‌های اقتصاد مقاومتی به دست آورده است.

معاون برنامه و بودجه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل در مورد واگذاری پروژه‌ها به بخش خصوصی نیز گفت: در سال جاری سه پروژه دولتی با واگذاری به بخش خصوصی به سرعت در حال تکمیل است و این روند همچنان تا پایان سال ادامه خواهد داشت.

حسینقلی‌زاده از تهیه نقشه جامع طرح‌های اقتصادی استان خبر داد و افزود: با همکاری مشاور تعیین شده تهیه نقشه به عنوان یک اولویت اساسی در دستور کار قرار گرفته است.

وی با اشاره به تهیه سند اجرایی برنامه ششم برای استان اردبیل گفت: در سال جاری برای ۲ سال آینده توسعه استان با محوریت همین برنامه طراحی شده و نتایج سودمندی را در این بخش شاهد خواهیم بود.

وی اظهارداشت: ۱۰۰ درصد موافقت‌نامه‌های اجرای پروژه‌ها و تخصیص ۶ ماهه اعتبارات در سال جاری به انجام رسیده و امید است در مهلت باقی مانده از سال مالی بتوان برای همه پروژه‌ها تمامی منابع مالی پیش‌بینی شده را جذب کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =