۱ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۳۶
کد خبرنگار: 1188
کد خبر: 83642094
۰ نفر

برچسب‌ها

تسهیلات اشتغال بنیاد برکت به ۱۰۰ متقاضی در خمین اعطا شد

خمین - ایرنا - مجری طرح‌های اشتغالزایی بنیاد برکت در خمین گفت : ۴۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال‌زایی این نهاد امسال به ۱۰۰ متقاضی در این شهرستان اعطا شد که این طرح با عنوان«سحاب» کارمزد پایینی دارد.

«احمد اسدی» روز سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: ۲ هزار متقاضی از خمین در طرح سحاب ثبت نام کردند که پرونده یک‌هزار و ۲۳۴ نفر آنان در کارگروه توسعه روستایی تاییدشده است و ۸۰۰ نفر در سامانه ثبت‌نام شدند.
وی اظهار داشت:  اجرای این طرح در  ۷۱ روستای دارای بیش از ۵۰ خانوار خمین پی گرفته شده  و ۵۴متقاضیان  روستا توانستند در سامانه ثبت‌نام کنند.
مجری طرح‌های اشتغالزایی بنیاد برکت در خمین گفت: ۴۰۰ پرونده متقاضیان دریافت تسهیلات اشتغال به ۲ بانک عامل معرفی شده است.
اسدی افزود:  اقدامات دریافت تسهیلات اشتغالزایی بنیاد برکت در روستاهای خمین در مدت سه ماه انجام شد و متقاضیان در روستاهای باقی‌مانده پس از باز شدن سامانه ثبت‌نام می شوند.
وی با اشاره به اینکه سهمیه خمین در سال آینده ۳۰۰ فرصت اشتغالزایی در قالب طرح های اشتغالزایی بنیاد برکت است، ادامه داد: با توجه به آمار بالای بیکاری در زادگاه امام راحل و وجود ۴۰۰ متقاضی که در سامانه ثبت نام نشدند نیاز است که  سهمیه اشتغال به یک‌هزار نفر افزایش پیدا کند. 
مجری طرح‌های اشتغالزایی بنیاد برکت در خمین بیان کرد: بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) برای اجرای هر طرح اشتغالزای فردمحور در مناطق روستایی بین ۱۰۰ تا ۴۰۰ میلیون ریال تسهیلات با کارمزد پایین پرداخت می‌کند.
اسدی افزود: طرح‌های اشتغالزای فردمحور در بخش‌های مختلف از جمله صنایع‌دستی، پرورش قارچ، دام سبک، پرورش شتر، پرورش زنبور عسل، ماکیان و بوقلمون، ماهیان سردآبی، نجاری، تولید کیف، کفش و پوشاک، قالی‌بافی و گلخانه قابل گذیرش حمایت مالی است.
شهرستان خمین از توابع استان مرکزی ۱۰۵ هزار نفر جمعیت دارد که ۴۰ هزار نفر آن در هفت دهستان و ۲ بخش ساکن هستند.
 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =