۱ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۳۰
کد خبرنگار: 1459
کد خبر: 83642066
۰ نفر

برچسب‌ها

سیل مهربانی دانش آموزان گیلان به سوی بلوچستان جاری شد

رشت- ایرنا- سیل مهربانی "۲" دانش آموزان گیلان شامل کمک های نقدی و غیرنقدی امروز (سه شنبه) به سوی سیستان و بلوچستان جاری شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، طرح سیل مهربانی همکلاسی های "۲" با هدف جمع آوری کمک های نقدی و غیرنقدی دانش آموزان برای کمک به هموطنان سیل زده جنوب شرق کشور امروز (سه شنبه) در مدارس گیلان به اجرا درآمد، با اجرای این طرح، دانش آموزان استان با اهدای  کمک های خود به یاری سیل زدگان سیستان و بلوچستان شتافتند تا با مهربانی ها و کمک های نوعدوستانه خود گوشه ای از غم و اندوه همسالان خود در این سیل را بکاهند.

دانش آموزان واحدهای آموزشی استان گیلان امروز (سه شنبه) با شرکت در طرح سیل مهربانی "۲"، با اهدای کمک های نقدی و غیرنقدی ضمن همدردی با همسالان خود در پی سیل سیستان و بلوچستان، نوعدوستی شان را به آنان نشان دادند.

طرح سیل مهربانی "۲" به مدت یک هفته برای جمع آوری کمک های نقدی، غیرنقدی دانش آموزان، اولیاء و معلمان در مدارس استان گیلان ادامه دارد.

در مراسم نمادین اجرای طرح سیل مهربانی "۲" که امروز (سه شنبه) با حضور نادر جهان آرای مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان در دبستان شاهد سمیه ناحیه یک رشت به همراه ۱۴ مدرسه دیگر این کلانشهر برگزار شد، کمک های نقدی و غیرنقدی دانش آموزان ۱۴ مدرسه رشت به دبستان سمیه رشت انتقال داده شد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان روز سه شنبه در مراسم اجرای نمادین طرح سیل مهربانی دو در دبستان شاهد سمیه ناحیه یک رشت ضمن قدردانی از دانش آموزان برای کمک به سیل زدگان سیستان و بلوچستان گفت: بر اساس آمارهای ارائه شده،  افزون بر ۵۰ مدرسه در این استان "سیستان و بلوچستان" دچار آسیب شدند که کمک های نقدی دانش آموزان کشور در بازسازی این مدارس کمک کننده است.

نادر جهان آرای از معاون فرهنگی پرورشی آموزش و پرورش استان گیلان خواست تا بسترهای لازم را برای کمک های دانش آموزان، اولیاء و فرهنگیان برای کمک به سیل زدگان سیستان و بلوچستان فراهم کند.

در پی بروز مشکلات ناشی از بارندگی‌ های شدید در سیستان و بلوچستان و دیگر نقاط جنوب شرق کشور، طرح سیل مهربانی ۲ برای کمک به دانش آموزان این مناطق با مشارکت شورای‌ های دانش‌آموزی، بسیج دانش‌آموزی و اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان، دانش‌آموزان عضو سازمان جوانان هلال‌احمر و اعضای تشکیلات دانش‌آموزی پیشتازان سازمان دانش‌آموزی در سراسر کشور برگزار شد.

مرحله اول طرح سیل مهربانی در پی بارندگی‌های ابتدای سال جاری در استان‌های ایلام، لرستان و خوزستان با مشارکت دانش‌آموزان و فرهنگیان در بخش‌های مختلف آموزش‌ و پرورش و تشکل‌های دانش‌آموزی برگزار شد که نقش مؤثری در ایجاد فضای همدلی، همراهی و نوع‌دوستی در سطح کشور و کمک به دانش آموزان سیل‌زده داشت.

استان گیلان دارای حدود ۴۰۰ هزار دانش آموز است که در افزون بر پنج هزار واحد آموزشی تحصیل می کنند.

بر اساس فراخوان جمعیت هلال احمر گیلان؛ مردم برای کمک به سیل زدگان سیستان و بلوچستان می‌توانند کمک های نقدی خود را از طریق حساب شماره ٩٩٩٩٩ جمعیت هلال احمر نزد تمامی بانک‌ های کشور یا کد دستوری #١١٢* و یا شماره کارت‌های ۶١٠۴٣٣٧٩٩٩٩٩٩٩٩۶ نزد بانک ملت و ۵٨٩۴۶٣١٨۵٠٢۵٩٧٣٠ نزد بانک رفاه کارگران واریز کنند.

مردم گیلان برای اهداء کمک های غیرنقدی نیز می توانند به شعب جمعیت هلال احمر در شهرستان های سراسر گیلان مراجعه کنند، اقلام مورد نیاز مردم مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان  انواع پتو، موکت، زیرانداز نو، مواد غذایی و بهداشتی عنوان شده است.

در این فراخوان آمده است: به دلیل عدم امکان ارسال اقلام و پوشاک دست دوم به مناطق آسیب دیده ناشی از سیل  از تحویل این اقلام به جمعیت هلال احمر خودداری شود.

به گزارش ایرنا، بارش باران سیل‌آسا در جنوب شرق کشور که از شامگاه پنجشنبه ۱۹ دی آغاز شده بود، استان‌های سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان را تحت تاثیر قرار داده و سبب جاری شدن سیلاب در این استان‌ها شده است.

در سیستان و بلوچستان تعداد ۵۰۰ روستا و ۱۴ شهرستان درگیر سیل هستند و ۲۰ هزار واحد مسکونی بر اثر جاری شدن سیلاب تخریب کلی و جزئی دیده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =