«ختم قرآن» هدیه دانشجویان ایرانی مقیم چین به شهید سلیمانی و جان باختگان هواپیما

پکن- ایرنا- با همت دانشجویان ایرانی مقیم چین دو دوره ختم قران کریم هدیه به روح شهید سردار قاسم سلیمانی و جان باختگان حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی در تهران اجرا شد.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا در این آیین معنوی که به همت مجامع دانشجویان ایرانی مقیم چین برگزار شد حدود ۱۰۰ تن از دانشجویان علاقه مند از شهرهای مختلف چین از طریق شبکه های اجتماعی با همدیگر قرار گذاشتند دو بار قران را برای شادی روح سردار شهید سلیمانی و جان باختگان حادثه سقوط هواپیما ختم کنند.

دانشجویان ایرانی مقیم چین، ابتدا یک بار قران را با هدف هدیه به روح مطهر سردار سپهبد قاسم سلیمانی ختم کردند در نوبت دوم دانشجویان این برنامه را همزمان با آیین تشییع پیکر جان باختگان سقوط هواپیما در شهرهای مختلف برای شادی روح آنان ختم کردند.

پیش از این نیز دانشجویان ایرانی مقیم چین همراه با سایر هموطنان ایرانی با حضور در سفارت جمهوری اسلامی ایران در پکن، با اجرای ویژه برنامه‌هایی یاد و خاطره سردار شهید سلیمانی و همچنین جانباختگان سقوط هواپیمای اوکراینی که منجر به جان باختن ۱۴۶ تن از هموطنانمان شد را گرامی داشتند.

سردار سپهبد قاسم سلیمانی فرمانده شهید سپاه قدس و ابومهدی المهندس معاون سازمان نیروهای مردمی عراق به همراه ۸ نفر دیگر بامداد روز جمعه ۱۳ دی در مسیر فرودگاه بغداد به دستور «دونالد ترامپ» رییس جمهوری آمریکا و با پهپادهای وزارت دفاع این کشور (پنتاگون) ترور شدند و به شهادت رسیدند.

یک فروند هواپیمای بوئینگ ۸۰۰-۷۳۷ متعلق به شرکت هواپیمایی اوکراین اینترنشنال با شماره پرواز ۷۵۲ با ۱۶۷ مسافر و ۹ خدمه پرواز که در ساعت ۶ و ۱۲ دقیقه روز چهارشنبه، ۱۸ دی ماه از فرودگاه امام خمینی به مقصد کی‌یف در حال پرواز بود که پس از قطع ارتباطات با بخش کنترل ترافیک در ساعت ۶ و ۱۸ دقیقه در حوالی صبا شهر از توابع استان تهران سقوط کرد و همه سرنشینان آن جان باختند که ۱۴۶ تن آنها دارای گذرنامه ایرانی بودند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =