۱ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۹:۱۹
کد خبرنگار: 2238
کد خبر: 83642055
۰ نفر

برچسب‌ها

۲۲۳ مزرعه در لاهیجان ماهی پرورش می دهند

لاهیجان-ایرنا- رئیس اداره شیلات شهرستان لاهیجان گفت :در سال جاری از ۲۲۳ مزرعه موجود در شهرستان لاهیجان ۵۶۴ تن گوشت آبزیان تولید شده که این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافته است .

عباس نیک بخش روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه در سال ۹۷ حدود ۴۴۸ تن گوشت آبزیان درشهرستان لاهیجان تولید شد،افزود :حدود ۲۱۱مزرعه گرم آبی و ۱۲ مزرعه سردابی در شهرستان لاهیجان فعالیت دارد که این مزارع در زمینه تولید ماهیان زینتی و خاویاری نیز  فعالیت می کنند.

وی اظهار داشت: در شهرستان لاهیجان به صورت مستقیم ۲۳۵ نفر در حوزه آبزی پروری اشتغال دارند.

وی مهمترین مشکلات حوزه آبزی پروری در شهرستان را صدور پروانه جدید برای حفر چاه جدید برای پرورش ماهی عنوان و اضافه کرد: اداره امور اراضی برای زمین های زیر یک هکتار نیز برای احداث مزارع مجوز صادر نمی کند که در حال رایزنی هستیم تا این مشکل برطرف شود تا هم اشتغال بیشتری ایجاد شود و هم شاهد رشد بیشتر تولید آبزیان در شهرستان لاهیجان باشیم.

نیک بخش خاطرنشان کرد :ماهیان تولید شده در شهرستان لاهیجان علاوه بر بازار داخلی به شهرستان ها و استان های همجوار هم صادر می شود .

رئیس اداره شیلات شهرستان لاهیجان گفت:شهرستان لاهیجان در قسمت تولید ماهیان سردآبی ۶ دهم درصد و ماهیان گرمابی یک درصد از تولید آبزیان استان گیلان را به خود اختصاص داده است.  

 لاهیجان در ۴۰کیلومتری شرق مرکز گیلان قرار دارد و  چای ،  برنج ، ابریشم و تولید آبزیان از عمده تولیدات این شهرستان محسوب می شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =