تحمل خود را در برابر یکدیگر بالا ببریم

تهران- ایرنا- دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با اشاره به رفتار رسول خدا(ص) در جامعه اسلامی، گفت: همه ما امت اسلام هستیم و باید متوجه باشیم که زیر خیمه رسول الله (ص) زندگی می‌کنیم و باید تحمل خود را در برابر یکدیگر بالا ببریم.

به گزارش روز سهشنبه مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، حجت الاسلام حمید شهریاری در دیدار جمعی از علمای شورای همبستگی ملی پاکستان به ریاست لیاقت بلوچ گفت: همه ما امت اسلام باید متوجه باشیم که زیر خیمه رسول الله (ص) زندگی می‌کنیم و رفتار ما باید به گونه ای باشد که نشان دهیم پیامبر گرامی اسلام (ص) الگوی ماست؛ رسول خدا(ص) حتی منافقین را نیز زیر چتر اسلام جا داد و این نشان دهنده این است که ما باید تحمل خود را در برابر یکدیگر بالا ببریم؛ چرا باید در خیابان های کراچی شاهد چنین کشتارهایی باشیم؟ این خلاف سنت رسول الله(ص) است.

وی افزود: یکی از نقشه های شوم استکبار، ایجاد تفرقه در بین امت اسلامی است و دشمنان در این زمینه بر اعتقادات شیعه و سنی تمرکز می‌کنند و با این ابزارها ما را درگیر اختلاف با یکدیگر می‌کنند و در نتیجه منابع کشورهای اسلامی را به یغما می‌برند.

شهریاری اضافه کرد: زمانی امت اسلامی شکل می‌گیرد که آیات قرآن و روایات پیامبر اکرم (ص) را جزو دستور العمل های خود قرار دهیم و ما باید متوجه باشیم که امروز دشمن بزرگ ما آمریکا و اسرائیل است.

تکیه به ستمگران بر خلاف نص قرآن است

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با انتقاد از کرنش برخی کشورهای عربی در برابر ابرقدرت ها اظهار داشت: روسای برخی از کشورهای اسلامی جرات حرف زدن راجع به آمریکا را ندارند؛ چرا یک رهبر مسلمان باید از اینها بترسد، حال آنکه درس بزرگ اسلام مقابله با ظلم و جور است و اگر کسی به آن عمل نکند به آیات قرآن عمل نکرده است.

شهریاری همچنین نخبگان مسلمان را به نصیحت حاکمان فراخواند تا برای مال دنیا و ارتباطات دنیایی به آمریکایی ها، سعودی ها و استکبار اطمینان نکنند و افزود: چون آنها ظالم هستند و تکیه کردن به آنها خلاف نص قرآن است. اگر سعودی ها و آمریکایی ها فرصت پیدا کنند از ایران و پاکستان و سایر کشورهای مسلمان هیچ سرمایه ای باقی نمی گذارند و همه را به یغما می برند، پس نباید از آمریکا و اذناب آن حمایت کرد.

شهید سلیمانی بنده خالص خدا بود

دبیر کل مجمع تقریب مذاهب با اشاره به حضور باشکوه مردم ایران و عراق در تشییع پیکر سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس گفت: ویژگی این دو شهید بزرگوار و گرانقدر چه می‌تواند باشد که چنین تشییع باشکوهی را رقم زده است، جز اینکه متقی بودند و از جان و هستی خودشان در راه امت اسلام و مبارزه با تروریست هایی گذشتند که فجایع زیادی را در دنیا به بار آوردند و عفت عمومی را لکه دار کردند.

 سردار سلیمانی بنده خالص خدا بود و هرکسی که به خدا متصل شود خداوند او را بزرگ خواهد کرد.

شهید سلیمانی؛ تاج سر امت اسلام

لیاقت بلوچ دبیر کل جماعت اسلامی پاکستان، ضمن تسلیت به مناسبت شهادت سردار قاسم سلیمانی از کارنامه فعالیت های ایشان در طول دوران حیاتشان تقدیر کرد  و گفت: امت اسلام شهدا را تاج سر خود می‌دانند و شهدا عظمتی از ناحیه پرودگار کسب کرده اند.

وی به تلاش های مقام معظم رهبری برای ایجاد وحدت بین مسلمانان جهان اشاره کرد و گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران توانست مردم را بیدار و وحدت بین آنها را بیشتر کند تا در مقابل استکبار و چالش ها ایستادگی کنند.

الگویی برای جهان اسلام باشیم

دبیرکل جماعت اسلامی پاکستان با ابراز خوشنودی از روابط خوب ایران و عراق اعلام کرد: در پاکستان روابط خوبی با جمهوری اسلامی ایران داریم اما باتوجه به اینکه بیشتر مردم پاکستان سنی مذهب هستند، روابط بین دو کشور باید مستحکم تر شود تا الگویی برای جهان اسلام باشیم.

لیاقت بلوچ با بیان اینکه مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی نقش خوبی در وحدت بین مسلمانان داشته است، تاکید کرد: ما خواستار توسعه فعالیت های این مجمع  هستیم.

وی در ادامه با اشاره به فعالیت های مجمع تقریب در زمینه فلسطین و قدس، خواستار افزایش فعالیت‌های این مجمع در زمینه مسلمانان کشمیر شد و گفت: کشمیر نزدیک ۱۸‌میلیون مسلمان دارد که تحت ظلم هستند و امیدواریم که در فعالیت‌های مجمع تقریب بیشتر به این مسلمانان پرداخته شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =