آمریکا برای به حاشیه بردن تظاهرات مردم عراق علیه اشغالگری تلاش می‌کند

بغداد – ایرنا – کارشناس مسایل سیاسی و راهبردی عراق گفت که آمریکایی ها می خواهند تظاهرات میلیونی جمعه آینده را به حاشیه ببرند و آن را مختل کنند چون از صدای ملت عراق مبنی بر خروج اشغالگران از کشور در هراس هستند.

«هاشم الکندی» روز سه شنبه در مصاحبه اختصاصی با ایرنا اعلام کرد که آمریکا از طریق عناصر مرتبط و وابسته خود می خواهد از اعتراض های عراق سوء استفاده کرده و بر راهپیمایی میلیونی که نیروهای ملی و گروه های مقاومت تحت عنوان «اخراج نیروهای اشغالگر از عراق» که جمعه آینده برگزار می شود، تاثیر بگذارد.
وی تاکید کرد که گروه های خرابکار و آشوب طلب بسیاری در میدان های اعتراضات مردمی عراق نفوذ کردند که در راس آنها آمریکا و شبکه های مرتبط با آن قرار دارند.
رئیس شبکه مطالعات راهبردی هدف و کارشناس مسایل سیاسی عراق گفت که پس از آن که برای معترضان مشخص شد که گروههای بسیاری در میان آنان نفوذ کرده اند و در راس آنها آمریکایی ها و گروههای مرتبط با این کشور قرار دارند تا بر تظاهرات موج سواری کنند اعتراض های مردمی با عقب نشینی زیادی مواجه شده است.
الکندی افزود که هدف از جهت گیری جدید و خشونت چند روز گذشته در عراق، سوء استفاده از اعتراضات مردمی و تحمیل تعطیلی ادارات رسمی به ویژه مدارس برخی مناطق بغداد و استانهای جنوب و همچنین خشونت علیه نیروهای امنیتی در پل سنگ و تحریک برای قطع راه ها در بغداد و دیگر استان ها اجرای پروژه نفوذ آمریکا و تحت فشار قراردادن مقام های عراقی برای جلوگیری از اخراج اشغالگران است.

وی ادامه داد که یکی دیگر از اهداف آمریکایی ها، به حاشیه بردن و تاثیر بر تظاهرات میلیونی نیروهای ملی و گروه های مقاومت مبنی بر «اخراج نیروهای اشغالگر از عراق» است که در ۲۴ ژانویه ۲۰۲۰ (۴ بهمن ۹۸) برگزار خواهد شد.
رئیس شبکه مطالعات راهبردی هدف گفت که انتظار می‌رود که تظاهرات روز جمعه میلیونی و بی سابقه باشد؛ این تظاهرات به عنوان تصمیم جدید مردم برای اخراج اشغالگر نیز پیامی نو و شاید آخرین پیام برای آمریکا خواهد بود که به قانون پارلمان عراق برای اخراج آنها و همچنین خواست دولت عراق نیز برای تحقق این مهم تمکین کند.
الکندی تاکید کرد که خواست ملت برای خروج آمریکایی ها درخواستی قانونی و ضمن ماده ۵۱ منشور ملل متحد است که به ملت ها این حق را می‌دهد در مقابل اشغالگر مقاومت کنند و ملت عراق در مقاومت خود که در سال ۲۰۱۱ اشغالگران را تحقیر واخراج کرد معروف است و می تواند از نو اشغالگر را شکست داده و به حضور اشغالگران، جنایت ها و نقض های مداوم حاکمیت و امنیت عراق پایان دهد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =