راه‌های روستایی مسدود خلخال بازگشایی شد

اردبیل - ایرنا - سرپرست اداره راهداری و حمل نقل جاده‌ای خلخال از بازگشایی و برف‌روبی راه‌های ارتباطی مسدود شده از برف روستایی این شهرستان خلخال داد.

معروف خسروی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: نتیجه تلاش ۱۲ گروه راهداری با بکارگیری ۳۰ دستگاه ماشین‌آلات سنگین راهداری از جمعه هفته گذشته تا به امروز بازگشایی و برف‌روبی تعداد زیادی از راه‌های ارتباطی روستاهای پوشیده از برف منطقه بوده است.
او با بیان اینکه راهداران برای بازگشایی راه ارتباطی مسدود شده از برف ۱۰ روستای باقیمانده همچنان تلاش می‌کنند ، گفت: حجم سنگین برف که ارتفاع آن در برخی از راه‌های روستایی به بیش از یک متر نیز می‌رسد همراه با ادامه کولاک برف در راه‌های کوهستانی روستایی منطقه عملیات بازگشایی

راه‌های ارتباطی مسدود روستایی باقیمانده را با مشکل مواجه کرده است.
خسروی همچنین از سختی کار راهداران توام با خطر سقوط بهمن و وقوع حوادث پیش‌بینی نشده برای رانندگان ماشین‌آلات سنگین راهداری هنگام بازگشایی راه‌های برفی خبر داد.

سرپرست راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خلخال به ممنوعیت نمک‌پاشی در راه‌های ارتباطی روستایی این شهرستان اشاره کرد و اظهارداشت: به علت ضخامت پایین آسفالت بکارگرفته شده در راه‌های ارتباطی روستایی و پیشگیری از بین رفتن آسفالت، استفاده از نمک برای مقابله با یخ‌بندان سطح جاده ممنوع بوده و تنها راهکار مناسب برای تردد در سطح یخ‌زده راه‌های روستایی منطقه استفاده از زنجیرچرخ برای رانندگان خودروهای عبوری است.

خسروی افزود: امسال بیش از سه هزار تن مخلوط نمک و شن برای یخ‌زدایی جاده‌های شهرستان انبار شده که معمولا این مخلوط نمک برای مقابله با یخ‌بندان سطح جاده‌های بین شهری از جمله جاده ارتباطی خلخال - اسالم،  جاده خلخال - فیروزآباد و راه‌های ارتباطی به مراکز بخش‌های شاهرود و

خورش‌رستم مورد استفاده قرار می‌گیرد.

او با بیان اینکه از زمان آغاز بارندگی‌های برف از پاییز امسال تاکنون ۲۰ هزار کیلومتر باند از راه‌های این شهرستان برف‌روبی شده ، اظهارکرد: ۱۲ گروه راهداری با بکارگیری ۳۰ دستگاه ماشین‌آلات سبک ،نیمه‌سنگین و سنگین وظیفه برف‌روبی و بازگشایی بیش از ۸۰۰ کیلومتر از راه‌های ارتباطی اصلی ،فرعی و روستایی این شهرستان را برعهده دارند.

وی گفت: علاوه بر ماشین‌آلات در اختیار اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خلخال به دلیل وسعت و تعدد راه‌های ارتباطی برف‌گیر ، تعدادی از ماشین‌آلات سنگین برف‌روبی بخش خصوصی نیز بصورت استیجاری و فصلی برای کمک به ناوگان راهداری بکار گرفته می‌شود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر جز جاده خلخال- پونل در استان گیلان سایر محورهای بین شهری و بیشتر راه‌های ارتباطی روستایی این شهرستان باز بوده و تردد خودروها جریان دارد، از ادامه بارش برف همراه با کولاک در گردنه الماس واقع در جاده خلخال - اسالم خبر داد.

او افزود: تردد در این گردنه سخت تنها با استفاده از زنجیرچرخ امکان‌پذیر است.

خلخال در جنوب اردبیل از شهرستان‌های سردسیر کشور است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =