۱ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۸:۵۵
کد خبرنگار: 1053
کد خبر: 83642022
۰ نفر

برچسب‌ها

سامانه بارشی امشب وارد قزوین می‌شود

قزوین - ایرنا - سامانه بارشی جدید از اواخر امشب وارد استان قزوین شده و تا ظهر پنجشنبه هفته جاری نیز در سطح منطقه مستقر خواهد بود.

مریم بهروزی، کارشناس اداره کل هواشناسی قزوین روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: براساس نقشه‌های پیش‌یابی و تصاویر ماهواره‌ای، امروز آسمان قزوین صاف و آفتابی خواهد بود اما از اواخر شب با ورود سامانه بارش زا، برف ابتدا مناطق سردسیر، کوهستانی، برف گیر و گردنه‌ها و سپس مناطق پایین دست استان را دربر خواهد گرفت.

وی بیشترین میزان بارش‌ها را مربوط به اواخر وقت چهارشنبه و اوایل پنجشنبه دانست و تصریح کرد: با توجه به استقرار توده هوای سرد در منطقه، بارش‌ها به صورت برف بوده و همچنان نیز تا اواخر هفته جاری شاهد روند کاهش دما خواهیم بود.

به گفته وی، برای مناطق سردسیر، کوهستانی، قلل و گردنه‌های استان قزوین طی این مدت پدیده کولاک، مه، لغزندگی سطح جاده‌ها و کاهش دید افقی پیش‌بینی می‌شود.

این کارشناس هواشناسی یادآور شد: طی شبانه روز گذشته شهرهای کوهین و معلم کلایه یک روز یخبندان و دمای زیر صفر را گذراندند.

بهروزی اضافه کرد: در شبانه روز گذشته آوج با منفی ۱۰ و قزوین با ۸ درجه سانتیگراد بالای صفر به ترتیب سردترین و گرمترین مناطق استان بودند و کمینه دمای شهر قزوین نیز طی این مدت منفی ۸ درجه به ثبت رسیده است. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =