پارس‌آباد میزبان مرحله استانی هجدهمین جشنواره هنرهای نمایشی

اردبیل - ایرنا - مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اردبیل گفت: مرحله استانی هجدهمین جشنواره هنرهای نمایشی ۱۰ و ۱۱ بهمن ماه در شهرستان پارس‌آباد برگزار می‌شود.

زعفر احدزاده روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: شرکت‌کنندگان در این جشنواره شامل گروه‌های منتخب سه گروه اعضای ۱۲ تا ۱۸ سال، اعضای ارشد ۱۸ تا ۲۴ سال و مربیان و کارشناسان کانون است که در قالب ۹ گروه در مرحله شهرستانی در مراکز فرهنگی ،هنری کانون شرکت داشتند. 

وی اظهارداشت: با رای و نظر هیات بازبین هجدهمین جشنواره هنرهای نمایشی مرحله استانی کانون اردبیل نمایش‌های سه ماهی، به باران بگو ببارد، منزل دوستی، بزلج باز، بهترین هدیه تولد مار و ساچی سارای خانم به ترتیب به کارگردانی سارا وطن‌خواه، کیوان باقلاچی، یحیی یوسفی‌اصل، زهرا محیطی، لیلا مستعلی‌زاده، باب‌الله عزیزپور و محسن وظیفه به صورت مشترک توانستند به مرحله پایانی این جشنواره راه یابند.

احدزاده گفت: رویکرد برنامه‌های کانون کشور جهت‌دهی مطلوب به برنامه‌ها و نهادینه‌سازی تفکر و شعار "آینده را باید ساخت" است که در هجدهمین جشنواره کشوری نمایش با شعار "نمایش، تمرین زندگی، ساختن آینده" به عنوان واسطه تربیتی، جهت انتقال مفاهیم و تجربه زندگی به کودکان و نوجوانان از طریق نمایش می‌باشد و به دنبال تحقق اهدافی چون تمرین زندگی و تجربه ناشناخته‌ها برای ساختن آینده، کشف و پرورش استعدادهای نمایش اعضا و مربیان، ایجاد بستر لازم برای جذب و پرورش و پایدارسازی اعضاست.

وی با بیان اینکه شهرستان‌ها میزبان برخی رویدادهای استانی می‌شوند، افزود: هدف بارورسازی و توان‌افزایی در شهرستان‌هایی که آمادگی میزبانی جشنواره‌های در سطح استانی و ملی می‌باشد و شهر مرزی پارس‌آباد هم به لحاط ظرفیت‌های لازم و زیرساخت‌های موجود و همچنین استقبال مسوولان شهرستان، توان میزبانی حتی رویدادهای ملی را هم دارد همانطوری که شهر تاریخی نمین میزبان مرحله استانی بیست و دومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی بود. 

احدزاده همچنین با اشاره به اهمیت هنرهای نمایشی گفت: نمایش به واسطه تربیتی اثرگذار در مخاطب از فعالیت مهم این نهاد فرهنگی محسوب می‌شود و بسیاری بر این باورند که نمایش می‌تواند علاوه بر رشد خلاقیت و هنر در میان کودکان و نوجوانان، راهی برای جامعه پذیری آنها باشد. 

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اردبیل بیان‌کرد: برگزاری جشنواره‌ها و مهرواره‌ها می‌تواند در فراگیرسازی ارزش‌های اخلاقی، تعامل مناسب با همسالان، افزایش اعتماد به نفس و افزایش انگیزه کارگروهی و مهارت‌های فردی مفید باشد. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =