۱ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۸:۳۶
کد خبرنگار: 2198
کد خبر: 83641980
۰ نفر

برچسب‌ها

سامانه بارشی جدید وارد زنجان می‌شود

زنجان - ایرنا - کارشناس اداره کل هواشناسی استان زنجان گفت: سامانه بارشی جدید از اواخر وقت امروز /یک بهمن ماه/ به منطقه نفوذ کرده و هوای این استان را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

حسین سلطانی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با ورود این سامانه، بارش برف را طی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه در برخی از مناطق این استان به ویژه در بخش جنوبی شاهد خواهیم شد.

وی با بیان اینکه، از بعدازظهر روز جمعه /چهارم بهمن ماه/ نیز سامانه بارشی دیگری وارد استان زنجان شده و تا روز یکشنبه /ششم بهمن ماه/ در استان مستقر خواهد بود.

سلطانی اظهار داشت: با توجه به کاهش دما، زنجانی‌ها شب سرد و یخی را سپری کردند و در زمان حاضر نیز آسمان ابری بوده و برخی مناطق استان نیز  مه‌آلود است و لازم است رانندگان با دقت و احتیاط بیشتری رانندگی کنند.

وی با بیان اینکه هوای سرد و یخی، امروز سه‌شنبه نیز در سطح زنجان تداوم خواهد یافت، تصریح کرد: در زمان حاضر دمای فعلی شهر زنجان ۶ درجه سانتیگراد زیر صفر است که نسبت به روز گذشته در همین ساعات سه درجه سانتیگراد کاهش نشان می‌دهد.

به گفته کارشناس اداره کل هواشناسی استان زنجان، طی ۲۴ ساعت گذشته صائین قلعه از توابع شهرستان ابهر با دمای ۹ درجه سانتیگراد زیر صفر و گیلوان از توابع شهرستان طارم نیز با میزان دمای ۸ درجه سانتیگراد بالای صفر به ترتیب سردترین و گرم ترین نقطه این استان بودند.

سلطانی، به میزان دمای مراکز شهری این استان در ۲۴ ساعت گذشته اشاره کرد و افزود: طی مدت یاد شده دمای شهرهای زنجان، ابهر، خرمدره، قیدار، ماهنشان و آببر شهرستان طارم به ترتیب ۷-، ۶-، ۷-، ۶-، صفر و ۲+ درجه سانتیگراد بود.  

در حال حاضر، استان زنجان از ۵۷ ایستگاه هواشناسی برخوردار است که در چهار باب از این ایستگاه‌ها به صورت شبانه روز و چهار ایستگاه دیگر نیز بطور ۱۲ ساعته، کارشناسان حرفه‌ای مستقرند و داده‌های وضعیت جوی در مابقی ایستگاه‌های استان نیز به صورت خودکار جمع‌آوری می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =