۱ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۸:۱۵
کد خبرنگار: 1154
کد خبر: 83641969
۰ نفر

برچسب‌ها

آیین بزرگداشت آیت‌الله میبدی در زادگاهش برگزار شد

یزد- ایرنا- مراسم بزرگداشت آیت‌الله سید محمد رضا طاهایی میبدی، مدیر فقید مدرسه رضویه گرگان، دوشنبه شب در مسجد جامع میبد برگزار شد.

مدرس حوزه علمیه قم در این مراسم گفت: اسلام یک مکتب مساوات است و هیچ کس برتری و فضیلتی بر دیگری ندارد و همه در پیشگاه خدا یکسان هستند اما با وجود این آموخته‌های دینی خدا امتیازاتی را هم در دنیا و آخرت برای چند دسته قائل شده‌ است.

حجه الاسلام محمد علی فرشاد یزدی افزود: اهل تقوا و مراقبت از جمله گروه‌هایی هستند که خداوند آنها را بر دیگران برتری داده‌ است، مجاهدین در راه خدا و شهدا از دیگر گروه‌هایی هستند که خدا به آنها امتیاز داده‌ است.

مدرس حوزه علمیه قم در ادامه اظهار داشت : آیت الله میبدی از شخصیت‌های حوزه علم و فقاهت است که سالها تقوای خدا پیشه خود نمود و در راه او مجاهدت کرد و به تحصیل علم و تدریس آن پرداخت.

فرشاد یزدی یادآور شد : کمتر کسی می‌تواند مقام شامخ او و بزرگانی مانند مرحوم آشتیانی را درک کند کسانی که مراقبت بر جوارح و حلال و حرام خدا و عبور از خط قرمزها داشتند و به عنوان یک عالم منقول و معقول ، فقیه ، مورخ  و مفسر بر جامعه تاثیر گذار بودند.

وی همچنین  با اشاره به انتخابات ۹۸ بادآور شد : باید به دنبال انتخابی درست بود ، احساساتی عمل نکرد و ولایت مدار بودن و خدمت رسانی به مردم را امتیاز در نظر گرفت.

مرحوم آیت الله میبدی از چهره های تاثیرگذار مبارزات اجتماعی قبل از انقلاب گرگان بود و امضای وی در برخی اعلامیه‌های اعتراض آمیز مردم این شهر به یادگار مانده است.

آیت الله میبدی پیش از بیماری و با وجود کهولت سن و مشغله تدریس، ارتباط نزدیکی با اقشار مختلف مردم استان گلستان داشت و همه روزه دیدارهای عمومی در رابطه با مسائل اجتماعی و مذهبی برگزار می‌کرد.

مرکز شهرستان ۱۰۵ هزار نفری میبد در ۵۰ کیلومتری شمال غرب شهر یزد قرار دارد.   

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =