دلجویی مسوولان مهریز از خانواده یکی از شهدای هواپیمای اوکراینی

یزد- ایرنا- فرماندار و رییس شورای اسلامی شهر مهریز، دوشنبه شب با حضور در منزل خانواده محمدرضا حاجی قاسمی سریزدی از خیران منطقه که دخترش را در سانحه هواپیمای اوکراینی در مسیر تهران - کی یف ،از دست داد، از آنها دلجویی کردند.

رضا زارع زاده مهریزی در این دیدار با تسلیت به خانواده این شهید ، استقامت در برابر مصائب را نشانه انسان مومن دانست و افزود: انسان در زندگی همواره در معرض امتحان‌های مختلف الهی قرار داردت .

وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان این سانحه بر صبر و ایستادگی در برابر آزمون الهی و  تلاش برای رضایت خاطر آنها به عنوان یک وظیفه تاکید کرد.

حاجی قاسمی از خیران مهریز و ساکن روستای سریزد این شهرستان است که  در سانحه یادشده فرزندش شهیده مهدیه حاجی قاسمی را که یکی از سرنشینان هواپیما بود از دست داد.

پیکر این شهید والامقام در بهشت زهرای تهران دفن شده است .

روستای سریزد با ۵۰۰ نفر جمعیت در  ۱۰ کیلومتری شهر مهریز قرار دارد. 

به گزارش ایرنا، هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ شرکت هواپیمایی اوکراین با ۱۷۶ مسافر و ۹ خدمه پروازی که صبح چهارشنبه ۱۸ دی‌ماه جاری، تهران را به مقصد کی‌یف پایتخت اوکراین ترک کرده بود، پنج دقیقه پس از پرواز  حوالی شهر جدید پرند در استان تهران سقوط کرد و همه مسافران آن جان باختند.

صبح شنبه ۲۱ دی‌ماه جاری، ‌ ستاد کل نیروهای مسلح ایران تایید کرد که بر اثر بروز خطای انسانی و غیرعمدی، هواپیمای خطوط هوایی اوکراین مورد اصابت قرار گرفته است.

این ستاد اطمینان خاطر داد با پیگیری انجام شده اصلاحات اساسی در فرآیندهای عملیاتی در سطح نیروهای مسلح، امکان تکرار این گونه خطاها را غیر ممکن ساخته و بلافاصله مقصر آن را به سازمان قضایی نیروهای مسلح معرفی کند تا با خطاهای صورت گرفته برخورد قانونی صورت گیرد.

در ادامه رییس جمهوری ضمن ابراز تاسف از خطای انسانی رخ داده که منجر به سقوط هواپیمای اوکراینی شد، در بیانیه‌ای اعلام داشت: مسببین این اشتباه نابخشودنی مورد پیگرد قانونی قرار گرفته و نتایج به استحضار ملت شریف ایران و خانواده‌های قربانیان برسد.

همچنین رهبر معظم انقلاب اسلامی در پی اطلاع از نتایج تحقیقات ستاد کل نیروهای مسلح درباره سقوط هواپیمای مسافربری اوکراینی، در پیامی با ابراز همدردی عمیق و مجدد با خانواده‌های داغدار، ستاد کل نیروهای مسلح را مأمور پیگیری کوتاهی‌ها یا تقصیرهای احتمالی در این حادثه و مراقبت برای عدم امکان تکرار چنین سانحه‌ای کردند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =