راه دسترسی ۷۸ روستا در آذربایجان‌‎غربی بازگشایی شد

ارومیه- ایرنا- مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای آذربایجان‌غربی با اشاره به بسته‌شدن راه ۱۵۴ روستای استان طی ۲۴ ساعت گذشته بر اثر بارش برف و کولاک، گفت: در این مدت و با تلاش راهداران مسیر دسترسی به ۷۸ روستا بازگشایی شد.

ارسلان شکری روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از این تعداد ۲۵ روستا در ارومیه، ۱۹ روستا در مهاباد، ۱۳ روستا در پیرانشهر، ۱۷ روستا در سلماس و چهار روستا در تکاب قرار دارد.

وی بیان کرد: طبق آخرین برآورد راه دسترسی به ۲۵ روستا در ارومیه، ۱۷ روستا در پیرانشهر، ۱۶ روستای مهاباد، ۱۰ روستای سلماس، ۹ روستا در سردشت و یک روستا در تکاب بسته است.

وی با اشاره به اینکه این روستاها بیشتر در مناطق سخت‌گذر و کوهستانی استان قرار دارد، افزود: با تلاش عوامل راهداری تلاش می‌شود راه دسترسی به این روستاها تا قبل از ورود موج بارشی جدید بازگشایی شود. 

وی اظهار داشت: هم‌اکنون ۹۰۰ نفر از عوامل راهداری در ۶۸ راهدارخانه‌های ثابت، سیار و استیجاری استان مستقر شده‌اند و با استفاده از ۴۲۰ دستگاه ماشین‌آلات و ادوات راهداری مشغول ارایه خدمت به شهروندان هستند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌غربی گفت: عوامل این اداره‌کل کنترل عملیات برف‌روبی در ۱۲ هزار کیلومتر از انواع راه‌ها و ۸۹ گردنه از جمله ۱۸ گردنه راه‌های اصلی استان را بر عهده دارند.

اداره‌کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای آذربایجان‌غربی امسال در قالب طرح زمستانی از طریق سامانه جامع ۱۴۱ آماده پاسخگوی آخرین وضعیت راه‌های استان و ارایه مشاوره به رانندگان و مسافران در آذربایجان‌غربی است.

علاوه بر شماره ثابت ۱۴۱، شهروندان می‌توانند از طریق تلفن گویای شماره پیامک ۱۰۰۰۱۴۱ اطلاعات راه‌های مورد نیاز را دریافت کرده و سفر خود را مدیریت کنند.

ورود سامانه بارشی از غرب کشور به آذربایجان‌غربی موجب بارش برف در بیشتر نقاط این استان شده‌است و بارش‌ها تا اواخر وقت روز گذشته ادامه داشت؛ در این مدت ارتفاع برف در برخی مناطق برف‌گیر استان به بیش از نیم متر رسید.

هم‌اکنون ۱۰ هزار و ۷۷۷ کیلومتر راه بین شهری و روستایی در آذربایجان‌غربی وجود دارد که از این مقدار هشت هزار و ۵۰۰ کیلومتر را راه روستایی و مابقی راه بین شهری تشکیل می‌دهد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =