ایران و روسیه همکاری‌ها در عرصه مدیریت و امداد رسانی را افزایش می‌دهند

مسکو - ایرنا - سفیر جمهوری اسلامی ایران و رئیس سازمان صلیب سرخ روسیه ضمن دیدار و گفت‌وگو با یکدیگر درخصوص گسترش همکاری‌های مدیریتی و امدادرسانی در زمان وقوع بلایای طبیعی به توافق رسیدند.

به گزارش روز سه شنبه خبرنگار ایرنا از مسکو، «کاظم جلالی» و «رائیسا لوکوتسوا» در نشستی که در محل سفارت ایران در مسکو برگزار شد، موضوعات مربوط به همکاری‌ها میان سازمان هلال احمر ایران و صلیب سرخ روسیه را بررسی کردند.

در این دیدار زمینه تبادل اطلاعات و تجربه در مورد مدیریت و امداد رسانی بلایایی طبیعی و حوادث غیرمترقبه، برنامه‌های آموزشی مشترک برای داوطلبان امدادرسانی، آموزش‌های عمومی، کمک به کاهش خطرات بیماری‌های واگیر و عفونی، برگزاری مانورها مشترک امداد و نجات دوجانبه و منطقه ای، تهیه پیش نویس برنامه جامع همکاری و همچنین تاثیرات غیرانسانی تحریم‌های آمریکا بر دارو و درمان مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

رئیس صلیب سرخ روسیه در ابتدای این دیدار ضمن تسلیت شهادت سردار قاسم سلیمانی، این حادثه را یک تراژدی خواند و تاکید کرد که ملت روسیه به شدت از این حادثه متاثر شده است.

وی همچنین سانحه سقوط هواپیمای مسافربری اوکراینی را به ملت و دولت جمهوری اسلامی ایران تسلیت گفت.
کاظم جلالی سفیر ایران در روسیه نیز ضمن قدردانی از همدردی رئیس سازمان صلیب سرخ روسیه، بر نزدیکی ملت دو کشور بویژه در روزهای سخت تاکید کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =