همایش حامیان ولایت در شهرری برگزار شد

شهرری - ایرنا - اجتماع خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان و قشرهای مختلف مردم مومن و خداجوی شهرستان ری با عنوان حامیان ولایت شامگاه دوشنبه در آستان مقدس شیخ صدوق (ره) برگزار شد. 

معاون طرح و برنامه ریزی راهبردی سپاه پاسداران در این همایش گفت: ۲ هفته پر از اتفاق های تلخ و شیرین را سپری کردیم نخست به شهادت رساندن سردار سلیمانی و همراهانش به دست نیروهای تروریستی آمریکا سپس جان باختن تعدادی از هموطنان در مراسم تشییع سردار سلیمانی و حادثه هواپیما اوکراینی که موجب به شهادت رسیدن تعدادی از هموطنان شد. 

سردار محمد تولایی افزود: اما تشییع میلیونی سردار مقاومت و حمله به پایگاه نظامی آمریکا در منطقه موجب شیرینی کام ملت ایران شد.
این مسئول تاکید کرد: دشمنان نظام  در طول ۴۰ سال انقلاب دست به ترور رهبران مقاومت می زنند که از جمله آن می توان به ترور مقام معظم رهبری شهیدان رجایی و باهنر اشاره کرد.
وی با اشاره به اینکه ترور رهبران و افراد مقاومت به تنومند شدن درخت انقلاب کمک می کند، خاطرنشان کرد: این ترورها موجب بیداری کشورهای منطقه و شناخت چهره واقعی آمریکای جنایکار در منطقه شد.

تولایی تاکید کرد: خون شهید سلیمانی در رگ تمام مردم و جوانان ما وجود دارد و مسیر او با قوت و قدرت تمام تا محو استکبار جهانی ادامه پیدا می‌کند.
این مسئول افزود: راه عزت و عظمت این ملت و کشور و همه مسلمانان تنها در گرو ایستادگی تا پای جان و تسلیم‌ناپذیری در مقابل دشمنان قسم خورده است که باید تداوم یابد.

مسعود عالی استاد حوزه و دانشگاه  به عنوان سخنران این همایش گفت: دشمن از ابتدای انقلاب در پی اهداف خود به دنبال نابودی نظام بود و پس از آن رسیدن به اهداف خود در هشت سال جنگ تحمیلی بازماند. 
وی اظهار داشت: دشمن با همه تلاشش با شکست روبرو شد، چرا که ملت بزرگ ایران پیرو مکتب ائمه اطهار (ع) بوده و زیر سایه و الطاف این بزرگواران زندگی می کنند. 
این استاد حوزه با اشاره به توطئه های آمریکا علیه نظام جمهوری اسلامی، خاطرنشان کرد: آمریکا همواره در پی فتنه انگیزی علیه کشورمان بوده و هست و ایجاد گروه های تروریستی چون داعش در منطقه را نیز بر اساس همین رویکرد دنبال کرده است. 
وی با اشاره به حادثه هواپیما وجان باختن تعدادی از هموطنان گفت: تمام ملت در این حادثه غمگین بوده و حادثه هواپیما اوکراینی شیرینی اقدام سپاه در بمباران پایگاه نظامی آمریکا در عراق را به  کام ملت تلخ کرد.

ثمره خون شهدای مقاومت خروج نیروهای آمریکایی از منطقه است
یکی از حاضران این همایش در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: خون شهدای مقاومت فقط با خروج نیروی‌های ارتش تروریستی آمریکا از کشور عراق و خاورمیانه محقق می شود.
رضا انصاری با بیان اینکه رزمندگان خط مقاومت در کشورهای عراق، سوریه، لبنان و یمن با فدا کردن خون ارزشمند خود توانسته‌اند شکست‌های فراوانی به نیروهای تروریست آمریکا و حامیانشان وارد کنند، افزود: همانگونه که رهبر معظم انقلاب بارها تکرار کرده‌اند تنها راه برون رفت منطقه از مشکلات ریز و درشت ادامه دادن خط مقاومت و اخراج نیروهای خارجی از منطقه است.

وی یادآور شد: آمریکایی‌ها با انواع تهدید و تحریم به دنبال تسلیم کردن ملت بزرگ ایران در مقابل خواسته هایشان هستند ولی باید بدانند که ما از آرمان‌ها و اهداف بلند انقلاب دفاع خواهیم کرد.

 یکی دیگر از حاضران در گفت وگو با خبرنگار ایرنا ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید سلیمانی گفت: اخلاص ، ایمان ، ولایتمداری و ایستادگی بر اصول تا پای جان موجب عزت و محبوبیت این شهید بزرگوار شده است.
مسعود مهری افزود: عموم مردم جامعه برای ادامه راه انقلاب اسلامی و آرمان‌های نظام باید سیره و اهداف شهدای جنگ تحمیلی و جبهه مقاومت  به خصوص شهید سلیمانی را مطالعه و با آن آشنا شوند.
وی اظهارداشت: خون این شهدا و روحیه ایستادگی و مقاومت در تک تک مردم و جوانان این کشور و مسلمانان وجود دارد و راه او نه تنها کمرنگ نمی‌شود بلکه ادامه خواهد داشت.
مدیر آستان شیخ صدوق گفت: ملت ایران و کشورهای منطقه باید برای ادامه‌ راه شهید سلیمانی و سایر شهدای گرانقدر جبهه مقاومت نسبت به  مطالعه زندگی و سیره این شهید اقدام کنند.
حجت الاسلام سید علی علامه افزود: شهید سلیمانی سمبل مبارزه با دشمنان مسلمانان به خصوص داعش بود و با اراده قوی خود و روحیه ولایتمداری بر آنها در منطقه پیروز شد.
وی اظهار داشت: باید راه شهدای جبهه مقاومت افرادی همانند سلیمانی ها را شناخت که اهداف او همان خدمت به مردم، مقاومت در برابر دشمنان و تکیه به ارزش‌های معنوی و انقلابی تا پای جان است.

در این همایش حاضران با آرمان و ارزش های انقلاب اسلامی، شهیدان مقاومت، دفاع مقدس، مدافعان حرم و شهدای امنیت کشور تجدید بیعت کرده و بار دیگر وفاداری خود را به ولایت فقیه و نظام جمهوری اسلامی نشان دادند. 
در حاشیه این همایش نمایشگاه حامیان ولایت با عنوان ایام شهادت حضرت زهرا (س ) و اتفاقات اخیر برپا شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =