۳۰ دی ۱۳۹۸،‏ ۲۱:۵۶
کد خبرنگار: 1913
کد خبر: 83641858
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

حزب‌الله لبنان با اَعمال تخریبی معترضان مخالفت کرد
2 تَن از معترضان که در ناآرامی یکشنبه شب بیروت از ناحیه چشم مجروح و بستری شدند.

بیروت – ایرنا – قائم مقام دبیرکل حزب الله لبنان گفت: این حزب با رفتار خشونت آمیز و اَعمال تخریبی و آسیب رساندن به اموال و دارایی‌های عمومی و خصوصی مردم ازسوی عده‌ای از معترضان، مخالف است.

به گزارش خبرگزاری ملی لبنان، شیخ «نعیم قاسم» دوشنبه شب در یک گردهمایی در شهر نبطیه در جنوب لبنان، افزود: تظاهرات و تجمع مسالمت آمیز حق شهروندان است اما راه بندان و تخریب مراکز دولتی و عمومی، بحران اقتصادی در کشور را تشدید می‌کند.

هم چنین «فیصل شکر» معاون مسوول حزب‌الله در منطقه بقاع در شرق لبنان هم گفت: بستن راه‌ها و بزرگراه‌ها هیچ یک از ما را به اهدافمان نمی‌رساند.

وی در سخنانی در بعلبک، افزود: برخی درصدد تعمیق بحران و وارد کردن لبنان به فتنه و درگیری هستند.

در جریان درگیری یک هفته گذشته میان جوانان معترض به وضع موجود و نیروهای نظامی و انتظامی در مرکز بیروت، صدها تن از دو طرف زخمی و ده‌ها جوان معترض بازداشت شدند.

شیخ نعیم قاسم در مورد تشکیل دولت جدید در لبنان گفت: حزب‌الله تمام تلاش خود را برای تسریع در شکل‌گیری کابینه و معرفی آن به مجلس برای گرفتن رای اعتماد انجام می‌دهد.

وی افزود: حزب‌الله به تنهایی نمی تواند دولت تشکیل دهد زیرا جزئی از یک مجموعه ی بزرگ است و همه ی اجزای این مجموعه باید همکاری کنند و با تشکیل دولت جلو تشدید بحران سیاسی و اقتصادی را بگیرند.

قائم مقام دبیرکل حزب‌الله از گروه‌ها و طوایف لبنان خواست برای تشکیل هر چه سریع‌تر دولت، سهمیه بندی طایفه‌ای و حزبی را در اولویت قرار ندهند.

قاسم تاکید کرد: پس از آغاز به کار دولت جدید، همکاری همه‌ی احزاب و گروه‌ها ضرورت دارد. این دولت برای همه‌ی گروه‌ها، احزاب و طایفه‌ها است زیرا مطابق معیارهای پارلمانی و اصول قانون اساسی لبنان تشکیل شده است.

قرار است «حسان دیاب» نخست وزیر منتخب لبنان ظرف روزهای آینده اعضای کابینه مستقل و فن سالار (تکنوکرات) خود را به رییس جمهوری و مجلس ملی این کشور معرفی کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha