۱ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۸:۰۴
کد خبرنگار: 1285
کد خبر: 83641837
۰ نفر

برچسب‌ها

خیران سامانی در جشن گلریزان به یاری بیماران کلیوی شتافتند

شهرکرد- ایرنا- جشن گلریزان کمک به بیماران کلیوی شهرستان سامان با حضور خیران، زمینه‌ساز کمک به درمان ۱۸ بیمار دیالیزی این شهرستان شد.

فرماندار شهرستان سامان شامگاه دوشنبه در این آیین که در هتل گل‌های شهر سامان برگزار شد، اظهار داشت: خیران این شهرستان در حوزه‌های مختلف از جمله حوزه بهداشت و درمان از پیشگامان و پیشتازان خیران استان به شمار می‌روند که در این رویداد خیرخواهانه نیز حضور گسترده‌ای پیدا کردند.

کمال اکبریان افزود: در ماه‌های اخیر ۲۰۰ میلیارد ریال تعهد خیرین در این شهرستان در حوزه‌های مختلف به ویژه بهداشت و درمان محقق شده است.

وی،با اشاره به اعلام آمادگی ۳۰۰ نفر از خیران این شهرستان برای تامین هزینه‌های درمان ۱۸ بیمار دیالیزی، گفت: این حضور پررنگ خیران در سال‌های اخیر این شهرستان بی‌نظیر بوده است.

اکبریان خاطر نشان کرد: به تازگی با همکاری خیران شهرستان عملیات اجرایی چند طرح مدرسه‌سازی در روستاهای شهرستان و یک باب سالن ورزشی بزرگ آغاز می‌شود.

شناسایی۳۷۷ بیمار کلیوی در چهارمحال و بختیاری

کارشناس بیماران خاص دانشگاه علوم پزشکی چهارمحال و بختیاری نیز در خصوص تعداد بیماران کلیوی استان به خبرنگار ایرنا گفت: تاکنون۳۷۷ بیمار کلیوی در استان شناسایی شده است که تحت مراقبت‌های پزشکی قرار دارند.

سولماز رمضانی ادامه داد: همچنین ۹ بخش دیالیز در استان فعال است و به بیماران خدمات‌رسانی می‌کنند.

وی با بیان اینکه خدمات ارائه شده به بیماران کلیوی در مراکز دولتی به طور کامل رایگان نیست و تنها بخشی از آن را دولت تقبل کرده است، تصریح کرد: هزینه ویزیت و خدمات بستری در بیمارستان از بیماران دریافت نمی‌شود اما بسیاری از آزمایشات باید در مراکز بیرون انجام شود که هزینه‌های سنگینی را برای بیماران در بردارد.

کارشناس بیماران خاص دانشگاه علوم پزشکی چهارمحال و بختیاری افزود: همچنین وزارت بهداشت متعهد به پرداخت هزینه داروهای خارجی و پیوند کلیه نیست و تامین این هزینه‌ها بیماران را با مشکلات بسیاری مواجه می‌کند و ورود خیرین در این حوزه بسیار ضروری و خداپسندانه است.

رمضانی خاطرنشان کرد: هزینه‌های بعد از پیوند کلیه نیز بر عهده خود بیمار است و هزینه‌های چکاپ و آزمایشات بعدی تحت پوشش بیمه و یا بسته حمایتی دولت قرار ندارد.

زهرا سیاح هماهنگ کننده تیم پیوند عضو چهارمحال و بختیاری نیز با اشاره به ثبت نام ۳۰ بیمار کلوی برای پیوند کلیه در استان، اظهار داشت: امکانات خوبی در حوزه پیوند کلیه در استان فراهم شده است و خدمات رسانی به این بیماران بدون مشکل در حال انجام است.

بر اساس آخرین آمارهای وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حال حاضر ۳۱ هزار بیمار دیالیزی در کشور تحت مراقبت های پزشکی قرار دارند و گفته می شود هر سال ۱۵ تا ۲۰ درصد به تعداد این افراد اضافه می شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =