استاندار ایلام: پیشرفت پروژه‌های اربعین رضایت‌بخش است

ایلام - ایرنا - استاندار ایلام از میزان پیشرفت پروژه‌های مرتبط با اربعین و همچنین بازسازی مناطق سیل‌زده ابراز رضایت کرد و خواستار تخصیص به موقع اعتبارهای این حوزه شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری ایلام، قاسم سلیمانی‌دشتکی در دیدار با وزیر کشور ضمن ارائه گزارشی از وضعیت استان در حوزه‌های مختلف از جمله روند بازسازی و نوسازی مناطق سیل‌زده استان، وضعیت پروژه‌های زیرساختی اربعین، روند امور در مرز، انتخابات و ... از آمادگی استان برای سفر رییس جمهوری خبر داد و گفت: این سفر که قرار بود در ماه جاری انجام شود بنا به دلایلی به تعویق افتاد و البته استان برنامه‌ریزی و آمادگی لازم برای انجام این سفر تدارک دیده است.

وی در ادامه خواستار توسعه مناطق مرزی استان شد و افزود: امروز با توجه به تحریم‌های ظالمانه، مرز مشترک می‌تواند یکی از اهداف مهم در حوزه اقتصادی کشور باشد و در این زمینه استان ایلام با داشتن بیش از ۴۳۰ کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق از جایگاه حائز اهمیتی برخوردار است.

وی ضمن تشکر از نگاه مثبت دولت در صدور مجوز ایجاد بازارچه‌های چیلات و چنگوله، تصریح کرد: در این راستا خواستار ایجاد بازارچه هلاله شمالی نیز هستیم.

وی ادامه داد: استان ایلام علاوه بر پوشش بالای ۶۰ درصد جمعیت اربعین در کشور، در حوزه تجاری و بازرگانی نیز نقش مهمی در شرایط امروز کشور بازی می‌کند و می‌طلبد به نسبت این نقش و جایگاه ملی به استان توجه شود.

سلیمانی‌دشتکی خواستار تسریع در روند پروژه‌های اربعین و مناطق سیل‌زده استان شد و گفت: کارها در این ۲ حوزه به خوبی پیش می‌رود اما همچنان نیازمند تزریق اعتبارهای بیشتر برای شتاب‌بخشی در روند پروژه‌ها هستیم که امیدواریم در سفر رییس جمهوری به این مهم توجه ویژه شود.

وی با قدردانی از وزیر کشور به خاطر ایجاد بخش دشت‌عباس و شهرستان هلیلان، اضافه کرد: در این حوزه بحث تبدیل شدن چوار به شهرستان و تبدیل شدن آسمان‌آباد به بخش نیز در دستور کار دولت است که نیاز مند مساعدت ویژه در این زمینه هستیم.

گفتنی است در پایان این دیدار استاندار ایلام از خبرهای خوش در حوزه تقسیمات کشوری در استان خبر داد و گفت: به زودی پرونده شهرستان شدن بخش چوار به هیات دولت می‌رود و شاهد خبرهای خوشی در این زمینه برای مردم این منطقه خواهیم بود و بحث تبدیل شدن آسمان‌آباد به بخش نیز تحت اقدام جدی است که تا رسیدن به نتیجه ادامه می‌دهیم.
 

حضور استاندار ایلام در شورای راهبری توسعه مدیریت وزارت کشور

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری ایلام، قاسم سلیمانی‌دشتکی به نمایندگی از استانداران سراسر کشور در شورای راهبری توسعه مدیریت وزارت کشور که به ریاست دکتر ناصریان معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر کشور برگزار شد، شرکت کرد.

در این نشست وی ضمن ارائه گزارش عملکرد اختصاصی استانداری و فرمانداری‌ها  نقطه نظرات و پیشنهادات خود را در ارتباط با ارزشیابی مدیران و کارمندان و اعمال عوامل اختصاصی ارزشیابی فرمانداران، نحوه انتخاب و انتصاب مدیران حرفه‌ای وزارت کشور، استانداری‌ها و سازمان‌های وابسته و ارزیابی عملکرد سالانه سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور ارائه داد.

گفتنی است پیش از این عبدالرضا رحمانی‌فضلی وزیر کشور در حکمی قاسم سلیمانی‌دشتکی استاندار ایلام را با حفظ سمت به عضویت شورای راهبری توسعه مدیریت وزارت کشور منصوب کرد.

شورای راهبری توسعه مدیریت وزارت کشور یک شورای تخصصی با حضور وزیر کشور و معاونان وی تشکیل می‌شود و دارای وظایف خطیر و گوناگونی است که در قالب ۶ کمیته تخصصی از قبیل کمیته‌های اصلاح ساختار و فرآیندها، دولت الکترونیک و هوشمندسازی، منابع‌انسانی و فرهنگ سازمانی، خدمات عمومی و فناوری مدیریتی، سلامت اداری، ارزیابی عملکرد و تکریم ارباب رجوع و آموزش و پژوهش تصمیم‌سازی می‌کند. 

کار این شورا از آنجا حائز اهمیت است که دارای وظایف مهم و خطیری چون تهیه برنامه جامع اصلاح نظامی اداری وزارت کشور، استانداری‌ها، فرمانداری‌ها و بخشداری‌ها، طراحی مدل مدیریتی نوین، تعیین وظایف واختیارات قابل واگذاری به استانداری‌ها، فرمانداری‌ها و بخشداری‌ها و بررسی و تهیه برنامه عملیاتی اصلاح فرایندهاست.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =