توسعه علمی موجب دستیابی ایران به توان موشکی شده است

یاسوج- ایرنا- نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد گفت: توسعه و پیشرفت روزافزون علم، دانش، فناوری و تکنولوژی در ایران اسلامی موجب دستیابی کشوربه توان بالای موشکی شده است. 

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین سید نصیر حسینی روز دوشنبه در همایش تجلیل از نخبگان شاهد و ایثارگر کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج اظهار داشت: چنانچه ایران اسلامی صنعت پیشرفته موشکی نداشت مقابل دشمنان به پیروزی نمی رسید و باید همچون دوران قاجاریه و پهلوی زیربار سلطه بیگانگان رفته و قراردادهای ننگین گلستان و ترکمانچای امضا می شد.

وی افزود: یکی از راهکارهای مهم افزایش هر چه بیشتر عزت، عظمت، شرافت، شکوه و اقتدار کشور توسعه علمی آن است.

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به تأکید دین مبین اسلام بر کسب علم و دانش، بیان کرد: تمامی افراد نخبه کشور به ویژه نخبگان شاهد و ایثارگر مایه افتخار و مباهات هستند و باید به طور جدی حمایت شوند.

حجت الاسلام و المسلمین حسینی عنوان کرد: هر کشوری که در آن علم و دانش رشد کرد می تواند به طور همه جانبه توسعه و پیشرفت کند.

وی ابراز داشت: عکس این قضیه نیز صادق است و در هر کشوری که به علم و دانش کم توجهی شد ضعیف و سلطه پذیر می شود.

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد گفت: دستیابی به علم، دانش، فناوری و تکنولوژی سبب اقتدار و توانایی هر کشور و ملت خواهد شد.

حجت الاسلام و المسلمین حسینی اظهار داشت: دشمنان همواره تلاش می کنند که جلوی توسعه و پیشرفت علمی ایران اسلامی را بگیرند اما به لطف الهی هرگز موفق نمی شوند. 

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: این در حالی است که نخبگان شاهد و ایثارگر کشور و استان از علم، دانش، قلم و بیان خود برای خدمت رسانی هر چه بیشتر به مردم ایران اسلامی و دیگر جوامع بهره می گیرند.

حجت الاسلام و المسلمین حسینی عنوان کرد: علم، دانش، فناوری و تکنولوژی باید به بشر خدمت کند نه اینکه عامل ضرر و زیان رساندن به آن باشد.

وی ابراز داشت: رشد علمی در نخبگان و دانشمندان باید در کنار رشد اخلاقی و معنوی باشد تا مایه آرامش و رفاه بشر بوده و فساد، فحشا و تباهی را در دنیا رواج ندهد.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: این استان ۱۲۰ نخبه شاهد و ایثارگر دارد که برخی از آنها دارای تألیفات، آثار علمی و مقاله های پژوهشی در سطح ملی و حتی بین المللی هستند.

سید منصور موسوی اظهار داشت: توسعه علمی هر کشور زمینه ساز پیشرفت های پایدار و همه جانبه آن در دیگر عرصه ها خواهد بود و به همین دلیل نیز اهمیت ویژه ای دارد.

وی افزود: برخی خلاءهای علمی کشور باید با تلاش مضاعف و برداشتن گام های بلندتر از سوی نخبگان و متولیان امر برطرف شود.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: افراد نخبه و به ویژه نخبگان شاهد و ایثارگر کشور و استان می توانند برای کمک به ارتقای روزافزون سطح علمی ایران اسلامی و رسیدن آن به نقطه مطلوب نقش آفرینی کنند.      

موسوی عنوان کرد: تفاهم نامه همکاری بین بنیاد شهید و امور ایثارگران کهگیلویه و بویراحمد و بنیاد نخبگان این استان برای خدمات رسانی بیشتر به نخبگان شاهد و ایثارگر استان و کمک به رفع بخشی از مسائل و مشکلات آنان منعقد شده است.

وی ابراز داشت: مسؤولان بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور و کهگیلویه و بویراحمد آماده هرگونه همکاری و حمایت از نخبگان شاهد و ایثارگر این استان هستند.   

رییس بنیاد نخبگان کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: یکی از وظایف مهم جامعه نخبگان کشور و این استان تبیین هر چه بیشتر مکتب، گفتمان و ابعاد فکری شهید سردار قاسم سلیمانی است.

سید حمدالله اکوانی اظهار داشت: ترور سردار سلیمانی یک اشتباه راهبردی از سوی آمریکا بود و نشان دهنده شکست سیاست فشار حداکثری این کشور جنایتکار علیه ایران اسلامی است.       

وی افزود: سردار سلیمانی علاوه بر آنکه یک فرمانده نظامی بود در تمامی علوم و دانش ها نیز توانمندی و تبحر خاصی داشت.

رییس بنیاد نخبگان کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: به گفته سردار سلیمانی ۲ شاخص مهم برای توسعه، پیشرفت و موفقیت هر کشور شامل داشتن رهبر و وجود انسان های متعهد و ایثارگر است.

اکوانی عنوان کرد: جامعه نخبگان کشور و کهگیلویه و بویراحمد باید متعهدانه و ایثارگرانه برای توسعه علمی روزافزون ایران اسلامی حرکت، تلاش و اقدام کنند.

وی ابراز داشت: مسؤولان بنیاد نخبگان کشور و کهگیلویه و بویراحمد به طور کامل در خدمت افراد نخبه و به ویژه نخبگان شاهد و ایثارگر این استان هستند تا حمایت های لازم را از آنان انجام دهند.

اکوانی گفت: انتظار می رود که نخبگان شاهد و ایثارگر کهگیلویه و بویراحمد نیز تعامل و ارتباط بیشتری با مسؤولان بنیاد نخبگان این استان داشته باشند تا از استعداد و ظرفیت آنان برای کمک به توسعه علمی هر چه بیشتر استان استفاده بهینه شود.

در این آیین ۱۶ نخبه شاهد و ایثارگر کهگیلویه و بویراحمد با اهدای لوح سپاس و جوایز ارزنده تجلیل شدند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =