استاندار اصفهان: باید اختیارات استانی به شهرستان‌ها واگذار شود

اصفهان- ایرنا- استاندار اصفهان گفت: یکی از سیاست‌های ما در استان تمرکز زدایی و تفویض اختیار به فرمانداران است و باید اختیارات به مدیریت شهرستانی واگذار شود.

عباس رضایی دوشنبه شب در حاشیه همایش سراسری اعضای شوراهای آموزش و پرورش شهرستان‌ها و مناطق استان اصفهان  در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: باید اختیارات لازم به همه شهرستان‌های استان داده شود تا مردم در رفاه و آسایش بیشتری قرار گیرند؛ بدین سبب همه اختیارات استاندار که امکان تفویض آنها وجود داشته به فرمانداران در شهرستان‌ها داده شده است.

استاندار اصفهان خاطرنشان کرد: تصمیم‌گیری در مرکز برای تمام مناطق استان با شرایط متفاوت شایسته نیست.

وی اظهار داشت: دلیلی ندارد مردم برای پیگیری و امضای یک مورد خاص مجبور باشند مسافت ۴۰۰ کیلومتری  را از شهرستان خوروبیابانک یا سمیرم و فریدن به مرکز استان طی کنند.

رضایی افزود: باید از ظرفیت قانون استفاده و به تمرکز زدایی و مدیریت‌های منطقه کمک کرد.

به گفته وی باید اختیارات لازم به مدیران شهرستانی ارائه شود تا مردم در رفاه و آسایش بیشتر باشند و هزینه‌های کمتری داشته باشند.

رضایی ادامه داد: اختیارات شوراهای آموزش و پرورش در استان‌ها هم باید به آنها واگذار شود و دیکته کردن مواردی از تهران برای اقدام در قالب بخشنامه‌های خشک، عملی نیست.

وی تصریح کرد: پیشنهاد مشخص و عملی در خصوص واگذاری اختیارات به شوراهای آموزش و پرورش در هر استان به تهران ارائه شده تا بتوانند بر اساس مصوبات شوراها و یک سری قوانین مادری و اصلی، مسائل و مشکلاتشان را برطرف کنند.

همایش سراسری شوراهای آموزش و پرورش شهرستان‌ها و مناطق استان اصفهان با حضور استاندار، مدیرکل آموزش و پرورش، فرمانداران، بخشداران، ائمه جمعه و سایر اعضای شورای آموزش و پرورش استان و شهرستان‌ها در مرکز آموزشی رفاهی فرهنگیان شماره سه شهر اصفهان برگزار شد.  

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =