راهداران زنجانی راه ۷۱ روستا را بازگشایی کردند

زنجان – ایرنا – معاون راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان گفت: بارش برف سنگین و کولاک شدید برای پنجمین روز راه ۸۹ روستای این استان را بست که راهداران تاکنون ۷۱ راه را بازگشایی کرده‌اند و ۱۸ مسیر همچنان بسته است.

جواد یوسفی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بارش برف همراه با کولاک شدید در استان زنجان از بامداد پنجشنبه بیش از ۱۰۰ راه روستایی را در پنج روز اخیر بست  که این راه‌ها توسط راهداران چندین بار بازگشایی و سپس بسته شده است.

وی تاکید کرد: نیمه دوم امسال بیشترین مسدودی جاده های روستایی از ۲۶ تا ۳۰ دی ماه جاری بوده است که با تداوم بارش ها و کولاک شدید این مسدودی ها برای چندمین بار اتفاق افتاد.

معاون راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان گفت: در حال حاضر ۱۸ راه روستایی در استان بسته است که بیشترین مسیرها در شهرستان های ماهنشان واقع است.

یوسفی اضافه کرد: امروز در شهرستان ابهر ۱۶ راه، ماهنشان و زنجان هر کدام ۱۲ راه، در خدابنده نیز ۱۰ راه و زنجانرود ۹ راه روستایی را راهداران بازگشایی کرده اند.

به گفته وی، در شهرستان های ایجرود، خرمدره  نیز هر کدام سه راه و سلطانیه ۶ راه بازگشایی شده است.

معاون راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان گفت: راهداران با بازگشایی بقیه مسیرهای مسدودی ناشی از برف و کولاک تردد را در بقیه ۱۸ راه نیز برقرار می کنند.

یوسفی افزود: زنجانی ها در صورت ضرورت تردد در این مسیرها برای اطلاع از وضعیت راه های این استان با سامانه ۱۸۱۶ در تماس باشند و علاوه بر این هموطنان برای اطلاع از وضعیت جاده های این استان و کشور با سامانه ۱۴۱ و نرم افزار موبایلی ۱۴۱ ارتباط برقرار کنند تا بتوانند سفر خود را مدیریت و برنامه ریزی کنند.

وی تاکید کرد: رانندگان عبوری از جاده های کوهستانی این استان لوازم گرمایشی، تجهیزات ایمنی و زمستانی همراه داشته و خودروهای خود را به چراغ های مه شکن مجهز کنند.

وی خاطرنشان کرد: در صورت شرایط جوی نامساعد در جادهها مسافران و رانندگان می توانند به طور موقت در نزدیکترین راهدارخانه اسکان داشته باشند.

معاون راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان گفت:  ۳۰ اکیپ راهداری در گردنه کوهستانی و صعب‌العبور این استان به طور شبانه روزی برای مسافران و رانندگان عبوری از مسیرهای ارتباطی استان خدمات ارائه می دهند.
به گزارش ایرنا، ۳۷ دستگاه نظارت کرد: تصویری و ۵۸ دستگاه تردد شمار در مسیرهای ارتباطی استان زنجان فعال است.
مسیرهای ارتباطی استان زنجان مجهز به ۲۰ دوربین ثبت تخلف عبور و مرور در آزاد راه‌های زنجان - تبریز و زنجان - قزوین است

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =