۱ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۷:۴۹
کد خبرنگار: 2199
کد خبر: 83641703
۰ نفر

برچسب‌ها

تسویه بدهی بدهکاران شبکه بانکی زنجان تسهیل شد

زنجان – ایرنا - دبیر کمیسیون هماهنگی بانک‌های استان زنجان گفت: قانون تسهیل تسویه بدهی تولید کنندگان به بانک‌های استان تسهیل شد و بدهکاران با پرداخت آن می‌توانند از مزایای این قانون بهره‌مند شوند.

حسن دادگر روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: برای حمایت از بخش تولید و تسهیل تسویه بدهی ریالی غیر جاری تولید کنندگان استان زنجان به بانک ها و موسسات اعتباری، تسهیلات گیرندگانی که تمام یا بخشی از بدهی سررسید شده خود را تا پایان سال ۹۷ پرداخت نکرده اند می‌توانند با تسویه نقدی بدهی غیر جاری خود از مزایای این قانون بهره مند شوند.

وی اظهار داشت: در صورت عدم تجدید یا امهال قرارداد تسهیلات، قرارداد موجود ملاک تسویه بدهی بوده و در غیر این صورت اگر قرارداد نخست قبل از یکم فروردین سال ۹۳ منعقد شده باشد، آخرین قرارداد یا توافقنامه قبل از این تاریخ ملاک محاسبه تلقی خواهد شد.

به گفته دبیر کمیسیون هماهنگی بانک های استان زنجان، برای قراردادهای منعقده شده بعد از این تاریخ، ملاک محاسبه نخستین قرارداد بعد از سال ۹۳ است.

دادگر با بیان اینکه این قانون در راستای رفع موانع تولید به تصویب رسیده است، خاطرنشان کرد: مبلغ تسویه بدهی با حذف همه جرائم و سودهای ناشی از آن و با در نظر گرفتن میزان و زمان پرداخت های انجام شده محاسبه می شود و فقط شامل اصل و سود قبل و بعد از سررسید تا تاریخ تسویه نقدی خواهد بود.

وی یادآوری کرد: تسهیلات گیرندگان مشمول این قانون حداکثر تا پایان اسفند ماه امسال می توانند درخواست خود را به بانک یا موسسات اعتباری مورد نظر ارائه کنند.

دبیر کمیسیون هماهنگی بانک های استان زنجان، گفت: پس از انجام محاسبات در سامانه مربوطه، باید حداکثر تا پایان شهریور سال آینده مانده بدهی خود را به صورت نقدی تسویه کنند.

 دادگر سقف مجاز برای برخورداری از مزایای این قانون برای هر شحض حقیقی را پنج میلیارد ریال و هر شخص حقوقی غیر دولتی را ۲۰ میلیارد ریال اعلام کرد و  افزود: قراردادهای فروش و واگذاری دارایی های بانک یا موسسه اعتباری غیر بانکی و همچنین تسهیلات ارزی از شمول این قانون مستثنی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =