گزارش وزارت نیرو درباره مصرف آب و برق روستایی در کمیسیون عمران بررسی شد

تهران - ایرنا - عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: گزارش وزارت نیرو درباره صرفه‌جویی در مصرف آب و برق روستایی در جلسه امروز کمیسیون عمران بررسی شد.

سیدابوالفضل موسوی بیوکی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا، در تشریح جلسه امروز کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: جلسه امروز کمیسیون عمران درباره لایحه‌ای از سوی دولت مبنی بر اینکه واگذاری اموال و تجهیزات و ماشین‌آلات به شرکت‌های آب و فاضلاب بعد از اتمام کار آنها بود به کمیسیون عمران مجلس ارسال شده بود.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی افزود: شرکت‌های آب و فاضلاب روستایی دولتی بوده و شرکت‌های آب و فاضلاب شهری نیز ۴۹ درصد دولتی و ۵۱ درصد شهرداری‌ها هستند.  

موسوی بیوکی بیان کرد: لایحه دولت در خصوص اموالی بود که از سوی دولت در اختیار این شرکت‌ها بوده در اختیار خود این شرکت‌ها قرار گیرد و طبق ماده ۳۲۳۳ سازمان برنامه و بودجه این شرکت‌ها بتوانند از این تسهیلات استفاده کنند و از آنجایی که در برنامه ششم توسعه مالیات را ممنوع کردیم، این مالیات با ارزش صفر از آنها اخذ شود.  

وی خاطرنشان کرد: این لایحه دولت به کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی آمده و تلفیق شد که برای مراحل بعدی به صحن علنی مجلس ارسال می‌شود تا برای تصویب در نوبت قرار گیرد.

نماینده یزد و اشک ذر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: دستور کار دیگر کمیسیون عمران نیز درباره درخواست ۲ گزارش از وزارت نیرو در ارتباط با صرفه‌جویی در مصرف آب و برق روستایی بود که شفاها در این خصوص توضیح داده شد و مقرر شد وزارت نیرو تا پایان هفته گزارش کتبی خود را که در این خصوص برای کمیسیون ارسال کند.

موسوی بیوکی عنوان کرد: همچنین با توجه به گزارش پیشرفت کار مجتمع‌های آبرسانی روستایی در ارتباط با صرفه‌جویی در مصرف آب شرب،  مقرر شد وزارت نیرو و سازمان مدیریت تا پایان هفته این گزارش را به کمیسیون عمران ارائه دهند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =