خوی از امروز میزبان ۲۰۰ کشتی‌گیر در رقابت بین‌المللی پوریای ولی

ارومیه- ایرنا- رقابت بین‌المللی کشتی جام پوریای ولی با حضور ۲۰۰ کشتی‌گیر داخلی و خارجی از امروز، سه‌شنبه در خوی آغاز می‌شود.

شهردار خوی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: در نخستین دوره رقابت بین المللی کشتی جام پوریای ولی، کشتی گیرانی از کشورهای ترکیه، جمهوری آذربایجان و عراق به همراه ورزشکارانی از استان‌های زنجان، اردبیل، آذربایجان‌غربی،‌ البرز و کردستان حضور مییابند.

محرم اکبرزاده افزود: این مسابقات در ۲ رشته کشتی آزاد و فرنگی و رده‌های سنی نوجوانان، جوانان و بزرگسالان برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه مسوولان شهری و استانی در راستای برگزاری هرچه‌بهتر این رقابت بین‌المللی همکاری بسیار خوبی داشته اند، اضافه کرد: در صدد هستیم این مسابقات را به صورت سالانه به میزبانی شهر خوی برگزار کنیم.

وی بیان کرد: برگزاری جشنواره، همایش ملی و مسابقات کشتی جام بین‌المللی پوریای ولی می‌تواند جایگاه و اهمیت این شخصیت جهانی را بیش از پیش نمایان ساخته و آرامگاه پوریای ولی را در سطح فراملی معرفی کند.

شهردار خوی گفت: اقدامات دیگری نیز با هدف زنده نگهداشتن نام و یاد پوریای ولی به عنوان پهلوان ملی برنامه ریزی شده که نصب تندیس این شخصیت والای انسانی و اخلاقی در این شهر از جمله آنهاست.

به گزارش ایرنا، مقبره پوریای ولی در خوی واقع شده و این حضور باعث شده همه ساله مسابقات مختلف ورزشی جام این جهان پهلوان در این شهرستان برگزار شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =