رحیم صفوی: اخراج آمریکا و متحدانش از منطقه قطعی است

تهران- ایرنا- مشاور فرماندهی کل قوا گفت: قطعا قوای آمریکا و متحدانش به‌زودی از منطقه غرب آسیا اخراج خواهند شد و در این منطقه ماندنی نخواهند بود.

«سیدیحیی رحیم صفوی» روز دوشنبه در سومین آیین پاسداشت قهرمانان ملی، یادواره شهدا و ایثارگران حوزه دارویی کشور اظهار کرد: ما و شما با خود و خدای خود عهد بسته‌ایم که تا پای جان برای پاسداری از ارزش‌های انقلاب، کیان اسلام و کشور ایستادگی کنیم.

وی افزود: کسانی که نگاه مادی به زندگی دارند، مرگ را آخرین مرحله از زندگی انسان می‌شمارند و به جهان غیب و شهود و به زندگی پس از مرگ اعتقادی ندارند و اسلام، قرآن و انقلاب اسلامی را نمی‌شناسند، از قدرت، نفوذ و عظمت شهادت و قلوب مسلمین بی‌خبرند.

فرمانده پیشین سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: آنها تاثیرگذاری شهادت در ایجاد طوفان‌های بنیان بر افکن نظام کفر و شرک را نمی‌شناسند و از بازتاب خونخواهی سردار شهید قاسم سلیمانی بی‌خبرند و نمی‌دانند مکتب مقاومت با خون امثال شهید سلیمانی پربارتر می‌شود.

رحیم صفوی درباره تحریم غذا و دارو ایران توسط آمریکا و همراهانش گفت: آنها با این کار هرچند مشکلاتی را ایجاد کرده اند ولی در مقابل عزم رهبری، ایستادگی دولتمردان و اعتقاد راسخ مردم ایران شکست خورده‌اند و لذا میخواهند آخرین تحریم‌های خود را که دارو و غذا است را به عنوان آخرین برگ رو کنند.

مشاور عالی فرماندهی کل قوا در امور نیروهای مسلح، گفت: قصد دارند با تحریم کالاهای اساسی آخرین فشار را بیاورند. آمریکا بی‌شرمانه‌ترین تحریم‌ها را علیه ایران اعمال کرده است، از فشار آمریکا به اروپا برای عدم فروش پانسمان بیماران پروانه‌ای به ایران تا عدم فروش داروهای موردنیاز بیماران خاص، صعب‌العلاج و ژنتیکی از اقدامات اخیر آمریکاست.  

وی اضافه کرد: تحریم دارویی ایران توسط آمریکا یک تروریسم انسانی و جنایت علیه بشریت است، آرمان شهدای داروسازی کشور این است که داروسازان کشور با تلاش مضاف آخرین حربه آمریکا علیه ایران یعنی تحریم دارو را شکست دهند.
رحیم‌صفوی با بیان اینکه در حوزه بیوتکنولوژی صادرات خوبی داریم، یادآور شد: چرا نباید بتوانیم بخشی از داروهایمان را به کشورهای منطقه صادر کنیم؟
فرمانده پیشین سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار کرد: با شهادت سیدعباس موسوی، سیدحسن نصرالله آمد، با این ترور مقاومت لبنان متوقف نشد بلکه قویتر هم شد. این موضوع در خصوص ترور سیدحسین‌بدرالدین حوثی و جایگزین شدن سیدعبدالمک بدرالدین حوثی در یمن هم صدق میکند.
وی با بیان اینکه افول ابرقدرت‌هایی مانند آمریکا سال‌هاست شروع شده است،گفت: ظهور ملت‌های استقلال طلب مانند ایران، عراق ، سوریه، لبنان، یمن و حتی افغانستان این سقوط و افول را تسریع میبخشد.
رحیم‌صفوی خاطرنشان کرد: همانگونه که مجاهدین افغان ارتش سرخ را به زانو درآورده و اخراج کردند، ملت های مستقل منطقه آمریکا را از منطقه بیرون خواهند کرد و با اطمینان می‌گویم، قطعا قوای آمریکا و متحدانش به‌زودی از منطقه غرب آسیا اخراج خواهند شد و در این منطقه ماندنی نخواهند بود.
مشاور فرمانده کل قوا گفت: هنوز عراق ساختار قبیله ای دارد و همین نیروهای حشدالشعبی که بیش از صدهزار نفرند و پارلمان، مردم، دیگر قبایل و دولت آینده عراق، دست و پای آمریکا را از آن کشور کوتاه خواهد کرد.
وی با اشاره به ادامه تحریم ها و بخصوص تحریم های جدید در حوزه کالاهای اساسی، غذا و دارو از شرکت های داروسازی ایرانی خواست در داروسازی دست به جهاد بزنند و اضافه کرد: در زمانی مشخص میتوانیم در حوزه دارو به خودکفایی برسیم پس کاری کنیم سالانه از مجموع ۳ و نیم میلیارد دلار واردات دارو و تجهیزات پزشکی  یک میلیارد دلار بکاهیم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =