تلاش ما رشد چند بعدی دانشجویان علوم پزشکی است

تهران- ایرنا- معاون فرهنگی، دانشجویی‌ وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: سیاست ما در این معاونت ایجاد شرایط خوب برای رشد چند بعدی دانشجویان علوم پزشکی است تا بتوانند در آینده تاثیرگذارتر عمل کنند.

به گزارش روز دوشنبه معاونت فرهنگی، دانشجویی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، سیما سادات لاری در نشست مدیران فرهنگی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور اظهار داشت: باید شرایط در دانشگاه‌های علوم پزشکی به گونه‌ای باشد که هر دانشجویی با هر علاقه‌ای بتواند در زمینه مورد علاقه خود امکان فعالیت داشته و زمینه بروز و ظهور استعدادش فراهم باشد.

وی افزود: در حال حاضر کشور ما در شرایط  خاصی قرار دارد و باید تمام فعالیت‌های آن مبتنی بر اقتصاد مقاومتی باشد و تمام امور فرهنگی باید با توجه به میزان بودجه تنظیم شود. با این وجود اما نباید هیچ برنامه‌ فرهنگی اثربخش را به دلیل مشکلات بودجه‌ای تعطیل کرد. ما باید در شرایط فعلی سبک‌زندگی مبتنی بر آرامش‌روانی را بیشتر رواج دهیم و لازم است که کارهای فرهنگی را با شدت بیشتری دنبال کنیم.

معاون وزیر بهداشت در خصوص «واگذاری طرح پایش انطباق به دیگر معاونت‌های وزارت بهداشت» که از سوی برخی مدیران فرهنگی مطرح شد با بیان این که من بعید می‌دانم در دیگر حوزه‌ها این دغدغه وجود داشته باشد، گفت: برخی حساسیت‌ها در این خصوص در فرهنگ و دین ما وجود دارد، مردم ما افرادی مذهبی هستند و برای آن‌ها رعایت حریم بسیار مهم است .

سادات لاری یادآور شد: به عقیده من در خصوص طرح انطباق اگر این طرح را غیر از حوزه معاونت فرهنگی به دیگر معاونت‌ها واگذار کنیم قطعا پی‌گیری آن‌ها مانند حوزه فرهنگی نخواهد بود، البته در این مورد باید ضمانت اجرایی داشته باشیم که در بحث اعتبار بخشی بیمارستان‌ها این موضوع را قرار داده‌اند.

وی همچنین در خصوص نقش معاونت‌های فرهنگی و مدیران فرهنگی دانشگاه‌های علوم پزشکی در خصوص بیانیه گام دوم رهبر معظم انقلاب تصریح کرد: در این بیانیه وظیفه ما بیشتر پرداختن به سبک زندگی و معنویت است که باید روی آن به جد کار کنیم.

وی ادامه داد: ما در یک دوره‌ای در خصوص سبک زندگی سخت گرفتیم و در دوره‌ای این نیازها دیده نشد اکنون زمان آن است که برنامه‌های خود را بر اساس خلاء معنویت ایجاد شده به سمت تربیتی شدن پیش ببریم.

معاون فرهنگی، دانشجویی وزیر بهداشت افزود: دانشجویان اکنون در کنار برنامه‌های فرهنگی دانشجویی که ارایه می‌دهند در انتظار ارایه برنامه فرهنگی ما نیز هستند بر این اساس ما باید اولویت بندی کنیم و با کار کارشناسی در خصوص انجام فعالیت‌ها در حوزه بیانیه گام دوم انقلاب بپردازیم.

سادات لاری با تاکید بر این که تمامی فعالیت‌های فرهنگی دانشگاه باید در شورای فرهنگی مطرح شود از مدیران فرهنگی دانشگاه‌های علوم پزشکی خواست در این خصوص محکم ایستادگی کنند.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha