نخستین دوره تک پودمان علمی کاربردی برای سربازان اجرا می‌شود

تهران- ایرنا- رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی از اجرای نخستین دوره تک پودمان دانشگاه جامع علمی کاربردی در بهمن ماه امسال برای سربازان نیروی های مسلح خبر داد.

به گزارش روز دوشنبه دانشگاه جامع علمی کاربردی، محمد حسین امید گفت: به عنوان مجری تصمیم دولت در زمینه واگذاری و انحلال مراکز وابسته به دستگاه های دولتی این اقدام آغاز شده است؛ هرچند اتفاقات و مشکلات متعددی را پیش رو بوده است.

وی افزود: همچنان ارتباط خود را با بخش دولتی که می توانند در زمینه اجرای تک درس یا تک پودمان فعالیت داشته باشند، حفظ می کنیم.

امید عنوان کرد: هم اکنون ۸۰۰ تک درس و تک پودمان مصوب داریم که با توجه به توافقاتی که با نیروی های مسلح جمهوری اسلامی صورت گرفته، نخستین دوره تک پومان در بهمن ماه برای سربازان نیروی های مسلح برگزار می شود.

وی گفت: انتظار از مراکز علمی کاربردی، برنامه ریزی بلند مدت برای شناسایی نیاز بازار کار و همچنین توسعه رشته های خود در این زمینه و ارائه آموزش های مهارتی با کیفیت بالا و بکارگیری مدرسان با سطح بالا است.

رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی با اشاره به اینکه مراکز علمی کاربردی باید از نگاه سنتی به رشته های موجود فاصله بگیرند، خاطرنشان کرد: مراکزی که وابسته به نهادهای عمومی کشور هستند به راحتی می توانند با یک نگاه بلند مدت و استفاده از فضا و محیط کار واقعی که در اختیاردارند به سرعت پیشرفت کنند. به مراکز موجود قول می دهیم هیچ مرکز دیگری در کنار شما و با رشته های موجود شما تاسیس نخواهد شد، مگر اینکه مرکز شما به بالاترین سطح دانشجو برسد و فضای کافی برای جذب دانشجو نداشته باشد .

وی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص دغدغه مراکز نسبت به شهریه دانشجویان شاهد، گفت: توافقات بسیار خوبی در این زمینه با بنیاد شهید و امور ایثارگران صورت گرفته که به زودی مشکل مطالبات نیز حل خواهد شد.

رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: در این دانشگاه به دنبال تربیت نیروی کار متخصص برای دستگاه های دولتی نیستیم. ما به دنبال ایجاد و توسعه رشته های هستیم که نیاز بازار کار را برطرف کند و دانشجو پس از دانش آموختگی بتواند در رشته خود در بازار زمینه درآمد برای خود و سایرین را فراهم کند. در واقع ما به دنبال رشته و دانشجوی کارآفرین هستیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =