پیش کنگره شعر اهل بیت (ع) در سقز برگزار می‌شود

سنندج - ایرنا - رییس اداره تبلیغات اسلامی سقز گفت: پیش کنگره شعر اهل بیت با هدف ارادت اهل قلم و اندیشه همه مذاهب اسلامی پیرامون شخصیت اهل بیت (ع) در این شهرستان برگزار می‌شود.

حجت الاسلام برومند رازیانی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه برگزاری کنگره ملی اهل بیت (ع) گامی مهم در وحدت ملی و امنیت پایدار ایران اسلامی است اظهار داشت: مطرح شدن محبت و ارادت اهل قلم و اندیشه همه مذاهب اسلامی و شاعران اهل سنت پیرامون شخصیت اهل بیت (ع) از اهداف این کنگره است.

وی از شعرا خواست آثار خود را برای دبیرخانه کنگره شعر اهل بیت (ع) ارسال کنند و گفت: آثار ارسالی شرکت‌کنندگان در این دبیرخانه جمع‌آوری، سپس داوری و ارزیابی خواهد شد.

حجت الاسلام رازیانی اضافه کرد: آثار ارسالی باید با محتوا و یا محورهای تعیین شده مطابقت داشته باشد،  آثار می تواند در قالب شعر نو(نیمایی، آزاد و سپید) و کلاسیک (غزل، مثنوی، قصیده، رباعی و…) باشد و هر شاعر می‌تواند حداکثر پنج اثر به دبیرخانه ارسال کند اما درصورت برگزیده شدن فقط به یک اثر هدیه تعلق خواهد گرفت.

وی افزود: به آثار بدون مشخصات ترتیب اثر داده نشده و مورد ارزیابی قرار نخواهد گرفت، اشعار در دو رده‌سنی جوانان (۳۰سال) و بزرگسال (بالای ۳۰سال) مورد بررسی قرار می‌گیرد، آثار ارسالی نباید در کنگره‌های دیگری برگزیده شده باشد و آثار می تواند به زبان‌های کُردی، فارسی و ترکی باشد.

رییس اداره تبلیغات اسلامی سقز یادآور شد: این پیش کنگره ۱۵ بهمن امسال در این شهرستان برگزار و مهلت ارسال آثار تا ۲۵ بهمن و بدون امکان تمدید اعلام شده است، برگزیدگان نیز ۱۰ اسفند امسال معرفی و در ۱۴ همان ماه نیز از برگزیدگان در قالب برنامه‌ای تجلیل می‌شوند.

سنندج ۱۴ اسفند ماه امسال میزبان برگزاری کنگره منطقه‌ای شعر اهل بیت (ع) است که با حضور شاعران آئینی استان‌های کرمانشاه، آذربایجان غربی و کردستان برگزار می‌شود.

سقز با بیش از ۲۲۶ هزار نفر جمعیت دومین شهرستان پر جمعیت استان کردستان است که در ۱۹۰ کیلومتری شمال سنندج مرکز این استان قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =