خسارت‌دیدگان جنگل‌سوزی استرالیا کمک بلاعوض می‌گیرند

تهران- ایرنا- رسانه های استرالیایی به نقل از دولت این کشور اعلام کردند: خسارت دیدگان از آتش سوزی جنگل ها و مراتع استرالیا از حمایت های بیشتر مالی بلاعوض و همچنین دریافت وام های کلان تا سقف ۵۰۰ هزار دلار بهره مند می شوند.

شبکه خبری ای بی سی استرالیا روز دوشنبه دراین زمینه گزارش داد: اسکات موریسون نخست وزیراعلام کرد که دولت وی کمک های بلاعوض و وام هایی را برای صاحبان مشاغل کوچک که کسب و کار انها در اثر آتش سوزی ها در مراتع و جنگل ها نابود شده اند، تقویت کرده است.

براساس این گزارش کمک های مالی بلاعوض برای مشاغل کوچک تحت تأثیر آتش سوزی از رقم ۱۵ هزار به ۵۰ هزار دلار افزایش داده و وام های بدون بهره نیز تا سقف ۵۰۰ هزار دلار به مدت دو سال برای احیای این مشاغل ارائه می شود.

دولت استرالیا همچنین با ایجاد صندوق ۴۶ میلیون دلاری درصدد نجات زندگی حیات وحش  به ویژه کوالاهای در محاصره آتش سوزی اختصاص داده است.

گزارش جدید رسانه های استرالیایی حاکی است  جنگل و مرتع سوزی در استرالیا تاکنون ۲۹ نفر قربانی برجای گذاشته و میلیون ها حیوان از جمله حیات وحش نادر تلف شدند.

علاوه براین  بیش از ۲۵۰۰ خانه به طور کامل دراین آتش ها سوخته است.

موریسون همچنین گفت که این آتش سوزی تاکنون بیش از یک میلیارد دلار بر صنعت گردشگری این کشور خسارت وارد کرده است.

نخست وزیر استرالیا به مردم این کشور وعده داده است که خسارات ناشی از آتش سوزی را جبران خواهد کرد. این درحالی است که آتش سوزی ماه های اخیر در استرالیا آثار بسیار منفی بر محیط زیست جهانی داشته است.

 اگرچه  بارش چند روز باران و کاهش دما باعث کاهش تعداد آتش سوزی های فعال در جنوب شرقی استرالیا شد و به نیروهای امدادگر این فرصت را داد تا برای مقابله با آتش گسترده ای که هنوز به طور کامل خاموش نشده توانمندی خود را بازیابی کنند. 

آژانس فضایی آمریکا (ناسا) پیشتر درگزارشی جدید اعلام کرد: انتظار می‌رود ابرهای دود آلودی که دراثر آتش سوزی بی‌سابقه جنگل‌ها و بیشه زارهای استرالیا ایجاد شده، در اثر جریان‌های هوایی حداقل یکبار در سراسر جو کره زمین دور زده و سپس دوباره به آسمان این کشور بازگردد.

ماهواره‌های این سازمان نشان می‌دهد که ابرهای دودآلود تشکیل شده ناشی از این آتش سوزی مهیب تا روز ۸ ژانویه سال جاری تقریبا نیمی از فضای کره زمین را طی نموده و از جو آمریکای جنوبی عبور کرده  و در تمامی این مناطق طلوع و غروب خورشید را مه آلود ساخته است.

  طبق گزارش این سازمان، بیش از ۱۱ میلیون هکتار از جنگل‌ها و مزارع استرالیا از ماه سپتامبر۲۰۱۹  تاکنون در حال سوختن هستند. این آتش سوزی چند ماه قبل از فصل آتش سوزی تابستانی استرالیا  شروع شده است. این آتش‌های گسترده به ویژه در ایالت‌های ویکتوریا و نیوساوت ولز در امتداد مناطق جنگلی سواحل شرقی این کشور شدت داشته است.

براین اساس، مساحتی درگیر آتش سوزی در استرالیا برابر با یک سوم مساحت کشور آلمان بوده است.

این سازمان فضایی پیش بینی کرد: انتظار می‌رود دودهای ناشی از این آتش سوزی دستکم یک بار چرخش کاملی در فضای اطراف زمین داشته باشد و دوباره به آسمان استرالیا بازگردد.  

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =