ضرورت مشارکت بخش خصوصی در توسعه خدمات شبکه ملی اطلاعات

تهران- ایرنا- معاون وزیر ارتباطات در مجمع عمومی طرح‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای سازمان فناوری اطلاعات با حضور نمایندگان وزارت‌خانه‌های امور اقتصادی و دارایی، صنعت، معدن و تجارت و سازمان برنامه و بودجه کشور بر ضرورت مشارکت بخش خصوصی در توسعه خدمات شبکه ملی اطلاعات تاکید کرد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، در ابتدای این جلسه امیر ناظمی رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران گزارشی از عملکرد و وضعیت این سازمان در محورهای چهارگانه وظایف سازمان فناوری اطلاعات ارائه کرد.
وی در این گزارش به محورهای دولت هوشمند(الکترونیکی شدن سازمان‌ها، تبادل ملی اطلاعات و طرح‌های کلان ملی)، امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات (خدمات پیشگیرانه و خدمات واکنشی)، کسب و کارهای نوپا (آیین نامه‌های مربوطه برای کسب و کارهای نوپا، صندوق پژوهش و نوآوری و سامانه ایران نوآفرین) و شبکه ملی اطلاعات ( ابر ایران با استفاده از ظرفیت مرکز داده و نظام پایش شاخص‌های فناوری اطلاعات) اشاره کرد.
در ادامه این جلسه سیروس موثقی نایب‌ رییس مجمع، به استفاده از ظرفیت توسعه‌ای سازمان و مشارکت بخش غیر دولتی به ویژه در توسعه خدمات شبکه ملی اطلاعات تاکید کرد.
وی افزود: با اجرای فرآیندهای ایجادی و ابزارهای در اختیار سازمان، کسب و کارهای نوپا باید بتوانند در تمام خدمات مبتنی بر شبکه فعالتر شده و با صرف هزینه‌های کمتر، خدمات موثر و بهینه‌تری را به مردم ارائه کنند.
در این جلسه پس از استماع گزارش حسابرسی توسط نماینده سازمان حسابرسی، صورت‌های مالی طرح‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای منتهی به اسفندماه سال ۹۷ سازمان فناوری اطلاعات مورد تصویب قرار گرفت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =