شورای امنیت لبنان به دنبال افزایش ناآرامی ها تشکیل جلسه داد

بیروت - ایرنا - شورای امنیت ملی لبنان روز دوشنبه به ریاست ژنرال «میشل عون» رییس جمهوری و فرمانده کل قوا و با حضور «الیاس بوصعب» وزیر دفاع، «ریا الحسن» وزیر کشور و فرماندهان ارتش و نیروهای نظامی و امنیتی به دنبال افزایش ناآرامی ها در این کشور تشکیل جلسه داد تا راهکارهای کاهش تنش را بررسی کند.

این جلسه با هدف بررسی تازه ترین وضعیت امنیتی لبنان و ارایه راه حل برای جلوگیری از وارد آمدن خسارت به اموال دولتی و خصوصی و نیز کاهش ناآرامی ها در شهرهای مختلف لبنان برگزار شد.

در روزهای اخیر معترضان اقدام به حمله به برخی از اموال عمومی و خصوصی در شهرهای مختلف لبنان می کنند.

در تازه ترین تخریب ها از این نوع افراد ناشناس بامداد امروز (دوشنبه) شیشه های ۲ دستگاه خودپرداز بانک ها را در شهرهای «صیدا» و «مجدلیون» در جنوب لبنان شکسته و سپس آن ها را به آتش کشیدند.

روزنامه «الجمهوریه» چاپ بیروت با اعلام این خبر، نوشت: افراد ناشناس هم چنین درهای ورودی شعبه شرکت مخابراتی و اینترنتی «اوجیرو» و شرکت برق صیدا را آتش زدند.

این روزنامه افزود: معترضان به تعدادی از شعبه های بانک ها و شرکت های آب و برق در شهرهای جنوبی، شرقی و شمالی لبنان حمله و خسارت وارد کردند.

به نوشته الجمهوریه، دانشجویان امروز در برابر شعبه های بانک ها در شهر «بِرالیاس» در شرق لبنان تجمع کردند و علیه سیاست های مالی و بانکی دولت این کشور شعار دادند.

این روزنامه اضافه کرد: بانک مرکزی لبنان بزودی فهرست اشخاص و مقام هایی که ظرف ماه های گذشته سپرده های ارزی خود را از بانک ها خارج و به بانک های کشورهای دیگر حواله کردند، منتشر می کند.

تلویزیون «المنار» وابسته به حزب الله لبنان گزارش کرد: عده ای از معترضان در منطقه «عکار» در شمال این کشور کامیون های سوریه ای حامل سبزی و میوه را توقیف و محموله آن ها را تخلیه کردند.

بر پایه این گزارش، شماری از جوانان معترض با توزیع کاغذ نوشته در میان برخی از مدارس و دانشگاه های شهر طرابلس در شمال لبنان خواستار تعطیلی آنها شدند و تهدید کردند، در غیر این صورت، این مراکز آموزشی را آتش می زنند.

المنار افزود: معترضان هم چنین راه ها و میدان های «النور» و «حلبا» در طرابلس را مسدود کردند.

تعدادی از جوانان و صاحبان مشاغل امروز روبروی کاخ دادگستری لبنان در بیروت تحصن کردند و خواستار جلوگیری از حمله معترضان به دارایی های عمومی و خصوصی در ساحل بیروت شدند.

به گزارش خبرگزاری ملی لبنان، وکیل تحصن کنندگان متن شکواییه تنظیم شده در این خصوص را تقدیم مدعی العموم کرد.

کمیته نظامیان بازنشسته در شهر بندری صور در جنوب لبنان هم با تجمع در این شهر، حمله برخی جوانان معترض به نیروهای نظامی و انتظامی را محکوم کردند.

در جریان درگیری یکشنبه شب میان جوانان معترض به وضع موجود و نیروهای نظامی و انتظامی در مرکز بیروت، ۳۰۹ تن از معترضان از جمله چند بازیگر سینما و تلویزیون، عکاس و خبرنگار زخمی و ۱۱ نفر بازداشت شدند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha